Strona główna 0_Slider Wspólnie zagrali do chorej Zosi!

Wspólnie zagrali do chorej Zosi! [FOTO]

1

Dziewięć zespołów przystąpiło dziś do rywalizacji w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Siatkarze amatorzy chcieli dziś połączyć sportową walkę na parkiecie z pomocą ciężko chorej Zosi!

Podczas rozgrywek amatorskich drużyn sprzedawane były cegiełki na leczenie 5-letniej dziewczynki. Zosia urodziła się z wadą serca, nie mówi, nie chodzi. Wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia. Cegiełki miały wartość 10 złotych i każda upoważniała jednocześnie do udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Na starcie znalazło się dziewięć zespołów. Tego dnia wyniki były sprawą drugorzędną, liczyła się pomoc ciężko chorej dziewczynce. Z dziennikarskiego obowiązku dodamy, że w tym towarzyskim turnieju najlepsi okazali się zawodnicy Chemika Żarów. Druga lokata dla Łoleja Głuszyca, a trzecia dla Karoliny Jaworzyna Śląska. Poza podium znalazła się nasza ekipa – Swidnica24.pl.

Wciąż liczymy zebrana pieniążki, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu turnieju i całej atmosfery. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Oprócz cegiełek i turnieju siatkarskiego przeprowadzono także licytacje atrakcyjnych gadżetów. Piłka reprezentanta Polski Bartosza Kurka wylicytowana została za kwotę 1800 zł, obraz Mariusza Kędzierskiego za 1000 zł – mówi zadowolona Monika Siwiak, organizatorka wydarzenia.

Obecnie kwota wynosi 8300 zł, ale wciąż trwa liczenie pozostałych zebranych środków.