Strona główna Sport Moto Wrócił po trzyletniej przerwie, plasując się tuż za podium

Wrócił po trzyletniej przerwie, plasując się tuż za podium [FOTO, VIDEO]

0

Aż trzy lata minęły od ostatniego oficjalnego startu w zawodach naszego kierowcy rajdowego, Patryka Jarzyny. Świdniczanin wystartował w ostatni weekend w trzeciej rundzie Tarmac Masters, zorganizowanej w okolicach Mirska. Start po dłuższej przerwie można zaliczyć do udanych. Patronem medialnym załogi jest portal Swidnica24.pl!

Dzięki 2Brally mogliśmy w końcu wystartować naszym renault clio w rajdzie Tarmac Masters, za co bardzo dziękuję! Trzy dni przed startem do naszego zespołu dołączyła również Justyna Kurowska-Ferdek, która zagościła na prawym fotelu pilota. Wspólnie mieliśmy okazję poznawać auto oraz cieszyć się każdym pokonanym kilometrem tak wspaniałych tras, jakie przygotował dla nas Marcin Jankiewicz. Oby więcej takich rajdów z trasami, gdzie jedziemy zakręt w zakręt i w grę nie wchodzi tylko moc auta, ale również umiejętności kierowcy! Impreza od początku była bardzo wymagająca, a to z powodu zmiennej pogody, która przeplatała deszcz ze słońcem i tak na zmianę. Dużo pozytywnych sytuacji, nauka w każdych warunkach sprawiła, że z odcinka na odcinek coraz to lepiej i szybciej podróżowaliśmy naszym renault clio. Popełniliśmy kilka błędów, ale jak na pierwszy start po trzyletniej przerwie, debiut w nowym samochodzie uważam za bardzo udany – ocenia Patryk Jarzyna.

W klasie TM4 świdniczanin zajął wysokie 5. miejsce na 22 załogi, które dojechały do mety. Uzyskany rezultat dał mu również 18. lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu na 77 aut, które dotarły do mety. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku oraz z przebiegu rajdu. Chcemy więcej, już w sierpniu wracamy na te piękne i malownicze trasy, tym razem do Gryfowa Śląskiego. Podziękowania również dla mojej żony Patrycji za wsparcie i przekaz informacji z rajdu na naszej stronie. Oficjalnie również możemy zdradzić, że resztę sezonu w rundach Tarmac Masters 2019 prawy fotel na stałe należeć będzie do Justyny Kurowskiej-Ferdek – dodaje świdnicki kierowca rajdowy.

Patryk Jarzyna nie zwalnia tempa i szykuje się już na kolejną próbę. Już w najbliższy weekend na trasach gminy Męcinka odbędzie się kolejna edycja Rally Masters. – Emocję nie zdążyły opaść po Tarmac Masters, a my już szykujemy się na kolejny rajd, tym razem treningowo na Rally Masters w Męcince. Z racji tego, że Justyna startuje cały cykl tej rundy z inną zawodniczką, to na prawym fotelu w roli pilota wystąpi moja żona – Patrycja Krawczyk-Jarzyna. Zapowiada się dobra zabawa, zapraszamy do kibicowania – kończy świdniczanin.

/MDvR/