Strona główna Wydarzenia Żarów Ostatnie pożegnanie zamordowanej Kristiny w sobotę

Ostatnie pożegnanie zamordowanej Kristiny w sobotę

0

W sobotę, 22 czerwca, o godzinie 10.00 na cmentarzu komunalnym w Żarowie rozpocznie się uroczystość pogrzebowa 10-latki z Mrowin. Zamordowaną 13 czerwca Kristinę pożegnają rodzina, przyjaciele i lokalna społeczność.

 

W związku z uroczystością w sąsiedztwie nekropolii wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jest także apel mamy dziewczynki i władz gminy.

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, dlatego prosimy stosować się do wprowadzonego oznakowania – apelują urzędnicy z gminy Żarów. Wcześniej, na prośbę mamy dziewczynki zwrócili się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach i zamiast tego przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim – ulubionych kolorach zmarłej Kristiny. – Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty – dodano w komunikacie urzędu.

Przedstawiciele gminy apelują, aby nie fotografować, nie filmować i nie udostępniać uroczystości on-line.

Przypomnijmy, 13 czerwca, około godziny 13.00, 10-letnia Kristina skończyła lekcje w szkole w Mrowinach. Ostatni raz była widziana przy ulicy Wojska Polskiego przy stadionie. Nie wracała do domu i rodzina na własną rękę rozpoczęła poszukiwania. Po południu w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy matka dziewczynki zgłosiła oficjalnie zaginięcie córki. W poszukiwania dziewczynki włączyła się lokalna społeczność, strażacy i policjanci. Po godzinie 17.00 ciało dziecka w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem znalazła przypadkowa osoba.

Jak wykazała sekcja zwłok przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzewany o dokonanie zbrodni 22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę, 16 czerwca. We wtorek trafił do tymczasowego aresztu.

/UM Żarów, opr. mn/