Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W sobotę startuje eko-targowisko w Pszennie

W sobotę startuje eko-targowisko w Pszennie

0

W najbliższą sobotę, 29 czerwca o godzinie 7.00, na terenie boiska sportowego przy ulicy Kolejowej 1 w Pszennie działalność zainauguruje pierwsze w gminie Świdnica eko-targowisko.

Uprawnionymi do prowadzenia handlu na targowisku będą osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mogące uczestniczyć w obrocie handlowym: producenci produktów rolnych, producenci produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MOL), wytwórcy wyrobów rzemieślniczych (przy czym sprzedawane wyroby powinny pochodzić z gospodarstwa lub samodzielnie pozyskane np.: zioła, kwiaty, elementy przyrody nieożywionej). W przypadku rzemiosła użytkowego wykonane przedmioty muszą być wykonane z wykorzystaniem naturalnych surowców.

Czego nie będzie można sprzedawać? Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Świdnica na targowisku zabrania się handlu: odzieżą, obuwiem, chemią, napojami alkoholowymi, naftą, benzyną, spirytusem, smarami, środkami farmakologicznymi, materiałami medycznymi, bronią, amunicją oraz materiałami wybuchowymi i pirotechnicznymi, obcą walutą (banknotami, monetami) i papierami wartościowymi, żywymi zwierzętami, grzybami świeżymi i suszonymi nieposiadającymi atestów określonych przez odrębne przepisy, innymi artykułami, których sprzedaż jest zabroniona lub regulowana w sposób szczególny przez odrębne przepisy.

Targowisko będzie czynne w soboty, z wyjątkiem świąt przypadających na ten dzień, od godziny 7.00 do godziny 14.00. Sprzedaż artykułów spożywczych powinna odbywać się zgodnie z wymogami zawartymi w odrębnych przepisach, a w szczególności zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Od osób prowadzących handel na targowisku będzie pobierana przez inkasenta opłata targowa dzienna. Dowodem jej uiszczenia jest bilet opłaty targowej, który należy zachować do kontroli i posiadać stale przy sobie w miejscu sprzedaży.

Cennik korzystania z targowiska: za sprzedaż przy zajęciu placu pod stoisko lub towar przeznaczony do sprzedaży, niezależnie od branży – 3 zł za 1 m², przy sprzedaży z przyczepy, samochodu, platformy – 10 zł, przy sprzedaży z wozu konnego – 6 zł, przy sprzedaży z wózka ręcznego, roweru – 3 zł, przy sprzedaży obnośnej z ręki, kosza – 3 zł, przy sprzedaży ze stołu – 3 zł za 1 m² powierzchni stołu.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułFolklor z różnych zakątków świata zawita do Świdnicy!
Następny artykuł5 zalet korzystania z karty kredytowej