Strona główna Wydarzenia 5 zalet korzystania z karty kredytowej

5 zalet korzystania z karty kredytowej

0

Gdy sięgamy do portfela, coraz rzadziej zdarza nam się wyciągać z niego gotówkę. Jej miejsce zajmują karty, które nie tylko przyspieszają transakcje, ale również przynoszą wiele dodatkowych korzyści. Jakich? Oto kilka przykładów.

1.    Szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy
Wydatki – tych zawsze jest zbyt wiele. Nagle zepsuł nam się samochód i trzeba go odstawić do warsztatu. Nasze dzieci potrzebują kompletu ciepłych ubrań na szkolny wyjazd w góry. W dodatku sąsiad nas zalał, więc trzeba odmalować sufit w łazience. Pieniądze odpływają, a przecież środki na koncie muszą wystarczyć nam również na codzienne wydatki. W takiej sytuacji możemy sięgnąć właśnie po kartę kredytową. To dostęp do dodatkowych środków bez potrzeby udawania się do banku i wypełniania formularzy. Z pieniędzy możemy skorzystać w każdej chwili – ogranicza nas jedynie ustalony limit kredytowy.

2.    Okres bezodsetkowy
Dużą zaletą w przypadku korzystania z karty kredytowej jest okres bezodsetkowy, czyli tzw. grace period. To czas, w którym nasz rachunek na karcie kredytowej jest nieoprocentowany, możemy więc korzystać z pieniędzy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jego długość zależy od oferty danego banku, a w przypadku Santander Consumer Banku – banku od kredytów – wynosi do 54 dni. Jeśli w tym czasie uregulujemy rachunek z karty kredytowej, unikniemy płacenia odsetek. Jeśli planujemy jakieś większe zakupy i wiemy, że będziemy w stanie szybko zwrócić dług, grace period jest rozwiązaniem idealnym.

3.    Budowanie historii kredytowej
Historia kredytowa to w dzisiejszych czasach ważny aspekt naszych finansowych działań. Duża część z nas w końcu kiedyś stanie w obliczu decyzji o wzięciu np. kredytu hipotecznego. W takiej sytuacji pozytywna historia kredytowa może stanowić o tym, czy otrzymamy dodatkowe finansowanie, czy też nie. Jednym z najprostszych sposobów jej zbudowania jest właśnie karta kredytowa. Regularne korzystanie z dodatkowych pieniędzy oraz spłacanie długu (najlepiej w okresie bezodsetkowym) zdecydowanie wystarczy, by przekonać do siebie przyszłych kredytodawców.

4.    Zwrot kosztów
Ile razy zdarzyło się nam, że podczas transakcji z użyciem gotówki sprzedawca zwrócił nam część pieniędzy? Właśnie, nigdy. W przypadku karty kredytowej zwrot kosztów i rabaty są na porządku dziennym. Jeśli dokonamy konkretnej transakcji właśnie z użyciem plastiku, niewielka suma z tej kwoty wróci na nasze konto. To korzystne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli obowiązuje podczas codziennych czynności jak np. opłaty za paliwo. Wybierając TurboKARTĘ w Santander Consumer Banku, możemy otrzymać co miesiąc nawet 30 zł zwrotu za płatności dokonywane na stacjach benzynowych czy podczas innych wydatków.

5.    Dodatkowe promocje
Czasem decydując się na wzięcie karty kredytowej, można trafić na niezwykle atrakcyjne promocje. Przykład? Santander Consumer Bank dla części swoich klientów uruchomił w czerwcu 2019 r. promocję „Miesiąc z kartą”. Wystarczy regularnie płacić przy użyciu plastiku nawet za najmniejsze zakupy, by pod koniec uzyskać 50 zł zwrotu. Ponadto w ofercie banku znajdują się również karty Visa Media Markt oraz Visa Castorama. Dzięki nim można oszczędzić na zakupach w wybranych sklepach.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW sobotę startuje eko-targowisko w Pszennie
Następny artykułNiezniszczalne maszyny budowlane – koparko ładowarka CAT