Strona główna Wydarzenia Niezniszczalne maszyny budowlane – koparko ładowarka CAT

Niezniszczalne maszyny budowlane – koparko ładowarka CAT

0

Koparko-ładowarki firmy CAT zalicza się do najbardziej wytrzymałych maszyn ciężkim. Stanowią nowoczesny i uniwersalny sprzęt, który może wykorzystywać system lokalizacji satelitarnej. W praktyce oznacza to, że może pracować w ekstremalnie trudnych warunkach, a jednocześnie jest trwała i gwarantuje niezawodność. Te cechy sprzęt marki Cat zawdzięcza najwyższej klasie materiałów oraz systematycznym serwisom i usługom konserwacyjno-naprawczym. Na stronie https://cogitoeu.pl/pl/3617-cat znajdziemy wszystkie części niezbędne do prawidłowej konserwacji tej maszyny.

Koparko- ładowarka – rodzaje i podstawowe zadania
W zależności od osprzętu roboczego koparko-ładowarka ma do spełnienia określone zadanie. Inne funkcje pełni koparka chwytakowa czy zbierakowa, a do innych zadań wykorzystuje się koparkę przedsiębierną, podsiębierną czy minikoparkę. Koparki przedsiębierne odspajają grunt różnych kategorii i wykonują wykopy o dużej objętości. Pracują na poziomie dna wykopu i wykorzystują różne pojemności łyżek. Z kolei koparka podsiębierna pracuje na górnej krawędzi wykopu, zazwyczaj na niewielkiej powierzchni działki. Służy do wykopów liniowych i pod budowle. W koparko-ładowarce CAT jako osprzęt wykorzystuje się wydajną łyżkę przednia 6 w 1, łyżkę kopiącą oraz widły i przyłącze hydrauliczne na ramieniu ładowarkowym. Opcjonalnie można zastosować przyłącze hydrauliczne na ramieniu kopiącym, a także szybkozłącze przeznaczone do szybkiej szybka wymiana łyżek kopiących.

Od czego uzależniona jest wydajność koparki?
Na wydajność koparko-ładowarki mają wpływ różne czynniki, m.in. warunki atmosferyczne oraz kategoria i rodzaj gruntu. Ogromny wpływ na pracę koparki ma także pojemność naczynia roboczego oraz ogólny stan techniczny maszyny. Odrębnym elementem są umiejętności operatora sprzętu oraz wytyczne określające wysokość i głębokość ściany kopania. Aby optymalnie wykorzystać maszynę należy również wybrać odpowiednią metodę pracy.

Części i podzespoły do koparko-ładowarek
Prawidłowy serwis maszyn sprawia, że ich wydajność oraz wytrzymałość są większe, dlatego po każdym użyciu sprzętu należy wykonać przegląd i odpowiednie roboty naprawcze. Podstawową czynnością jest wymiana materiałów eksploatacyjnych, tj. filtry, oleje i smary. Poza tym należy sprawdzić wszystkie układy oraz podzespoły, które wzajemnie ze sobą współpracują.

Układ jezdny, hamulcowy oraz hydrauliczny
Do ważnych elementów należą układy jezdny i hamulcowy, które są odpowiedzialne za poruszanie się sprzętu w terenie oraz za bezpieczeństwo prowadzonych prac. W układzie jezdnym należy sprawdzić i w razie potrzeby wymienić zużyte łożyska, półosie, drążki kierownicze, wały czy piasty, a w układzie hamulcowym – klocki i tarcze hamulcowe, przekładki, uszczelki i pompki hamulcowe. Oddzielny obszar stanowi układ hydrauliczny, który obejmuje m.in. pompy hydrauliczne, rozdzielacze, hydroklapy, a także siłowniki, zawory oraz węże i rury hydrauliczne.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł5 zalet korzystania z karty kredytowej
Następny artykuł6-letnia Lena wyróżniona przez wojewodę