Strona główna 0_Slider Setki zgłoszeń, sprawdzany każdy ślad. Trwa obława na zabójcę Kristiny

Setki zgłoszeń, sprawdzany każdy ślad. Trwa obława na zabójcę Kristiny

1

Odbieramy setki zgłoszeń i każde sprawdzamy skrupulatnie – zapewnia Magdalena Ząbek, oficer prasowy policji w Świdnicy. W znalezienie zabójcy 10-latki z Mrowin zaangażowany jest cały dolnośląski garnizon i prokuratorzy. – Chciałbym móc jak najszybciej poinformować o odnalezieniu sprawcy – podkreśla Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy świdnickiej Prokuratury Okręgowej.

Policjanci i funkcjonariusze zapewniają o prowadzonych bez przerwy od 13 czerwca działaniach. Nie ujawniają jednak żadnych szczegółów. – Praca trwa – mówi prokurator Orepuk. Wszystkie pojawiające się na portalach społecznościowych informacje o rzekomym odnalezieniu sprawcy albo zatrzymaniu podejrzanych w sprawie są nieprawdziwe. – Jak tylko będziemy mieli pewną wiadomość, natychmiast ja przekażemy – podkreśla rzecznik prokuratury.

Cały czas zachęcamy wszystkich, którzy mogą znać cenne informacje, do kontaktu – dodaje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel. nr tel. 71 340-36-50, 71 782 41 08, 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112.

Szczególnie prosimy o kontakt osoby, które poruszały się samochodem z rejestratorem jazdy, w dniu 13 czerwca 2019 w godz. 8.00-18.00 na trasie:

Imbramowice- Pożarzysko
Pożarzysko – Siedlimowice
Imbramowice – Domanice
Mrowiny- Pożarzysko.

Policja informatorom gwarantuje anonimowość.

Kristina została zamordowana w miniony czwartek w lesie miedzy Imbramowicami a Pożarzyskiem. Zabójca zadał jej wiele ciosów w klatkę piersiową i szyję. Morderstwo miało podłoże seksualne.

/red./