Strona główna 0_Slider Ruszyło napełnianie basenów przy Śląskiej. Kiedy otwarcie kąpielisk w regionie?

Ruszyło napełnianie basenów przy Śląskiej. Kiedy otwarcie kąpielisk w regionie?

3

Już za nieco ponad tydzień swoje podwoje otworzą kąpieliska w Strzegomiu i Świdnicy. Przygotowania do rozpoczęcia letniego sezonu trwają też na basenach w Dobromierzu i Świebodzicach.

Aktualnie trwa napełnianie niecek wodą i ostatnie prace pozwalające na uruchomienie kąpieliska. Analizowana jest również prognoza pogody. Planujemy otworzyć kąpielisko 15 czerwca – mówi Przemysław Grzyb ze świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogłoszenie ostatecznego terminu otwarcia sezonu letniego powinno nastąpić w najbliższych dniach.

Pewny jest już termin udostępnienia kompleksu basenów odkrytych w Strzegomiu. Otwarcie sezonu nastąpi 15 czerwca o godzinie 10.00. Na gości kąpieliska czekać będą: duży basen o wymiarach 50 m długości i 20 m szerokości, wyposażony w dwie trampoliny – jedna mająca 3 m wysokości, a druga – 1 m, 4 tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Baseny mają podgrzewaną wodę.

Z kolei na 19 czerwca, na zakończenie roku szkolnego, planowane jest otwarcie kąpieliska w Świebodzicach. Obecnie trwają przygotowania do jego uruchomienia. Podobnie wygląda sytuacja na basenie w Dobromierzu, który powinien zostać udostępniony mieszkańcom jeszcze w czerwcu. O dokładnych terminach oraz cennikach wstępu na kompleksy basenowe będziemy informować.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński