Strona główna 0_Slider Rajd o kropelce. Oszczędnie i z uśmiechem

Rajd o kropelce. Oszczędnie i z uśmiechem [FOTO]

0

50 załóg wyruszyło wcześnie rano na trasę, by rywalizować w jak najoszczędniejszej jeździe samochodem. Równie istotne były zadania, jakie postawili przed kierowcami i pasażerami organizatorzy.

Rajd o kropelce już po raz 9. wystartował ze Świdnicy. Każdego roku zawody organizowane wspólnie przez FRW Media Group, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej oraz Urząd Miasta w Świdnicy cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mistrzów eko-jazdy, ale także rodzin z dziećmi i grup przyjaciół. Po raz drugi zawody połączone są z finałem kampanii „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, organizowanej wspólnie przez fabrykę Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, równocześnie też partnerów „Kropelki”.

 Zgodnie z regulaminem, zaraz po honorowym starcie,samochody zostały komisyjnie zatankowane i wyruszyły na malowniczą trasę. Wiedzie ona przez: Świebodzice, Stare Bogaczowice, Wałbrzych, Walim, Pieszyce, Bielawę, Niemczę i Dzierzoniów. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Meta i rozdanie nagród o godz. 17:00 na Rynku w Świdnicy.

/opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPokazy, potyczki, turnieje. Świdnica świętuje urodziny księżnej Anny [FOTO]
Następny artykułBrudni i szczęśliwi mali gladiatorzy [FOTO]