Strona główna 0_Slider Panie pobiegły nad zalewem Witoszówka!

Panie pobiegły nad zalewem Witoszówka! [115 ZDJĘĆ]

0

Nie była im straszna nawet pogoda. Dziś punktualnie w samo południe wystartował w Świdnicy kolejny Bieg Kobiet ANITA. Na liście startowej znalazło się ponad pół tysiąca uczestniczek z całego Dolnego Śląska, a także dalszych zakątków Polski. 

Bieg Kobiet ANITA to wyjątkowe wydarzenia nie tylko skupiające uwagę na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla zawsze inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec z fundacji „W biegu”, cały projekt ma za zadanie zachęcić do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas.

Tradycyjnie nie liczył się wynik, a sam udział, aktywność fizyczna i profilaktyka antynowotworowa. Bieg rozegrany został wokół zalewu Witoszówka. Na uczestniczki czekały dwie pętle i dystans około 5 kilometrów. Zawodniczki na pokonanie dystansu miały godzinę czasy, przed startem odbyła się tradycyjnie dynamiczna rozgrzewka. Nasze dzielne biegaczki nie przestraszyła dziś nawet niezbyt korzystna aura. Wydarzeniu towarzyszyły uśmiechy i świetna atmosfera.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ulica Bolesława Chrobrego
Następny artykułMecz Polonia-Stal Świdnica – Piast Żerniki Wrocław [RELACJA VIDEO LIVE]