Strona główna 0_Slider Niedziela z piwoniami w Wojsławicach

Niedziela z piwoniami w Wojsławicach

0

W niedzielę 9 czerwca w Wojsławickim Arboretum koło Niemczy zaplanowano IV Wystawę i Kiermasz Piwonii pod hasłem „Piwonia cesarzowa letnich ogrodów”.

O godzinie 13.00 rozpocznie spacer, podczas którego profesjonaliści, Tomasz Dymny i Jolanta Kozłowska-Kalisz, doradzą jak prawidłowo sadzić i pielęgnować piwonie. Dla miłośników orientu nie lada atrakcją będzie spotkanie z przedstawicielami Instytutu Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim, zajmujący się promowaniem chińskiej kultury i języka.

Rodowici Chińczycy w godzinach od 12.00 do 17.00 przybliżą gościom kaligrafię i tradycyjne chińskie pieczęcie, chiński taniec Caiwei oraz ceremoniał parzenia herbaty połączony z degustacją. O godz. 12 oryginalnie zapowiada się koncert na tradycyjnych chińskich instrumentach muzycznych – guqin, guzheng, erhu. W programie także jest wystawa piwoniowych kompozycji, przygotowana przez florystów ze Szkoły Policealnej LIDER z Wrocławia.

Teraz w Arboretum kwitną róże i wiele bylin – piwonie, serduszka, dyptamy (krzewy Mojżeszowe), funkie, kosaćce, żurawki i wiele innych. W pierwszej połowie czerwca jeszcze cieszą kolekcje różaneczników (Rhododendron), zwłaszcza tych późniejszych odmian, także amerykańskich. Kolekcja Rhododendron w Wojsławickim Arboretum obejmuje ponad 1000 gatunków i odmian.

Poprzedni artykułMistrzostwa triathlonowe w Witoszowie Dolnym
Następny artykułW Pszennie powstanie targowisko