Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W Pszennie powstanie targowisko

W Pszennie powstanie targowisko

1

Dobre wiadomości dla producentów produktów rolnych, produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MOL) oraz wytwórców wyrobów rzemieślniczych pochodzących z gospodarstwa lub samodzielnie pozyskanych. To wszystko już wkrótce będzie można sprzedać i kupić w Pszennie.

Uchwałę w sprawie utworzenia targowiska gminnego w Pszennie i nadania regulaminu organizacyjnego jednomyślnie przyjęli radni podczas IX sesji Rady Gminy Świdnica. Jednak aby targowisko prowadzone przez gminę rozpoczęło swoją działalność, uchwała musi zostać ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Póki co wiadomo, że „EKO Targowisko” zlokalizowane będzie na terenie boiska sportowego przy ulicy Kolejowej 1 i będzie czynne w soboty – z wyjątkiem świąt przypadających na ten dzień – od godziny 7.00 do 14.00. 23 maja radni ustalili też cennik korzystania z targowiska: za sprzedaż przy zajęciu placu pod stoisko lub towar przeznaczony do sprzedaży, niezależnie od branży – 3 zł za 1 m², przy sprzedaży z przyczepy, samochodu, platformy – 10 zł, przy sprzedaży z wozu konnego – 6 zł, przy sprzedaży z wózka ręcznego, roweru – 3 zł, przy sprzedaży obnośnej z ręki, kosza – 3 zł, przy sprzedaży ze stołu – 3 zł za 1 m² powierzchni stołu.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNiedziela z piwoniami w Wojsławicach
Następny artykułTylko 47 tysięcy mieszkańców Świdnicy? Tak wynika z deklaracji śmieciowych