Strona główna 0_Slider Koniec rekrutacji do szkół średnich. Gdzie najwięcej chętnych?

Koniec rekrutacji do szkół średnich. Gdzie najwięcej chętnych?

2

We wtorek zakończył się nabór elektroniczny do świdnickich szkół średnich. W niektórych klasach o jedno miejsce walczą dwie osoby. W tym roku o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegają się ostatni gimnazjaliści oraz pierwsi ósmoklasiści. Ogłoszenie wyników rekrutacji ma nastąpić 16 lipca.

Tradycyjnie największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się świdnickie licea. Na 210 miejsc aż 705 chętnych złożyło wniosek o przyjęcie do I Liceum Ogólnokształcącego, z czego 345 wskazało szkołę na pierwszym miejscu swojej listy preferencji. W przypadku II Liceum Ogólnokształcącego na 210 miejsc zgłosiło się 787 kandydatów, w tym 331 z pierwszej preferencji. Do III Liceum Ogólnokształcącego na 224 miejsc wpłynęło 705 wniosków, a 195 uczniów wskazało szkołę jako pierwszy wybór.

Wśród klas cieszących się największym zainteresowaniem znalazł się oddział politechniczny I LO dla uczniów po podstawówce, gdzie na 30 miejsc zgłosiło się 75 chętnych z pierwszego wyboru (187 kandydatów ogółem). Sporym powodzeniem cieszą się także klasy o profilu biologiczno-chemicznym – w II LO o przyjęcie do 30-osobowego oddziału dla absolwentów podstawówek walczy 56 kandydatów z I preferencji (246 ogółem), natomiast do 30-osobowej klasy pogimnazjalnej zgłosiło się 65 chętnych I wyboru (237 ogółem).

Wśród techników rekordy bije w tym roku klasa technik informatyk w Technikum nr 4 przy Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych. Absolwenci podstawówek złożyli 60 wniosków I wyboru o przyjęcie do 30-osobowego oddziału, natomiast  do równie licznej klasy pogimnazjalnej aplikowało 63 kandydatów.

Ze szczegółowymi statystykami dotyczącymi naboru do szkół średnich można zapoznać się na dedykowanych stronach dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Michał Nadolski
[email protected]