Strona główna Kultura Opal Ocean w Świdnicy. Koncert w ramach 26. Świdnickich Nocy Jazzowych

Opal Ocean w Świdnicy. Koncert w ramach 26. Świdnickich Nocy Jazzowych

1

Już w najbliższą sobotę odbędzie się koncert sensacji muzycznej ostatniego sezonu – Opal Ocean. Duet Alex Champ i Nadav Tabak zagra w ramach 26. Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych.

Duet gitar akustycznych przekracza granice gatunków, łącząc ze sobą technikę jazzu, rocka i flamenco, aby stworzyć własną epicką ścianę dźwięku. Pod koniec 2013 roku Australijczyk Alex Champ i Nowozelandczyk Nadav Tabak spotkali się grając na ulicach Melbourne. Postanowili połączyć swoje siły i wykorzystali doświadczenie ze „Street Artu” do komponowania oryginalnych utworów instrumentalnych.

Ich pierwszy singiel „J.A.M.” spowodował duże zainteresowanie w mediach społecznościowych. Pod koniec 2016 roku duet wydał swój wyczekiwany debiutancki album „Lost Fables” nagrany z producentami Dav’em Newingtonem i Mark’iem Lewisem. W 2018 roku ukazał się nowy singiel „Mexicana”, który został w całości sfinansowany przez użytkowników Kickstarter z całego świata.

Tempo ich najnowszego wydania wywołało ogromny medialny szum, który z ulic Australii pchnął ich na sceny światowe. Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej wystąpili na niezliczonych festiwalach takich jak: słynny Festiwal Jazzowy Montreux 2018, Festiwal GURTEN, Earth Garden, Festiwal Berg Herzberg, Colors of Ostrava i wielu innych. Pozytywna reakcja publiczności na koncertach w Europie i Nowej Zelandii spowodowała, że Opal Ocean powraca do Europy w 2019 roku.

Koncert w Świdnicy odbędzie się 29 czerwca o godz. 19.30 w patio restauracji “Rynek 43”. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w sali teatralnej ŚOK. Wstęp wolny.

/ŚOK, opr. mn/