Strona główna 0_Slider Film o legendarnym Eltonie Johnie w Cinema 3D

Film o legendarnym Eltonie Johnie w Cinema 3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Niezwykłą historię o jednej z największych gwiazd muzyki – „Rocketman” jeszcze można obejrzeć w Cinema3D w Świdnicy. Filmową biografię, bez cenzury ukazującą drogę do sławy legendarnego artysty, wyreżyserował angielski aktor, reżyser i scenarzysta Dexter Fletcher. W rolę główną natomiast wcielił się Taron Egerton i swoją kreacją oraz talentem muzycznym podobno zachwycił samego Sir Eltona Johna. Produkcja to także musical ze słynnymi jego kompozycjami.

Gwiazdor, którego wielkie przeboje śpiewają fani niemal na całym świecie, może się pochwalić aż 38 złotymi, 31 platynowymi oraz multiplatynowi płytami. W sumie sprzedano aż 250 mln jego albumów. Do słynnego muzyka należy też rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów. Był nim „Candle in the Wind” w nowej wersji z 1997 roku, który rozszedł się w 33 mln egzemplarzy. Równie fascynujące – jak sama jego muzyka – jest także jego życie, o czym można się przekonać w Cinema 3D w Świdnicy.

Długo oczekiwana, szczególnie przez fanów Eltona Johna, filmowa biografia o muzyku weszła do polskich kin 7 czerwca. – „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John. Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w muzyce Eltona Johna, w którego postać wciela się Taron Egerton. Na naszych oczach chłopak z małego miasteczka stanie się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku – zapowiada Cinema3D.

W rolę słynnego artysty wciela się Taron Egerton, który znany jest z takich produkcji jak – „Eddie zwany Orłem”, „Kingsman: Tajne służby”czy „Robin Hood: Początek”. Aktor sam wykonuje utwory Eltona Johna. W filmie możemy zobaczyć także w roli menadżera wokalisty – Richarda Maddena, znanego m.in. z „Gry o tron”, Jamiego Bella, który gra Berniego Taupina, autora piosenek i współpracownika muzyka. W filmie występują także m.in. Bryce Dallas Howard, Alison Ball, Eddie Register, Solomon Mousley czy Jamie Bacon. Scenariusz do filmu napisał Lee Hall. Za produkcję odpowiedzialni zaś byli Matthew Vaughn, David Furnish i oczywiście sam Elton John.

Na świecie „Rocketman” premierę miał 16 maja. Film od początku zbiera pozytywne recenzje krytyków, którzy doceniają go przede wszystkim za wierniejsze i bliższe prawdzie oddanie życia artysty niż miało to miejsce w „Bohemian Rhapsody”, surowo potraktowanego jako laurka dla zespołu Queen. Sam Elton John nalegał, by jego historia była pokazana w sposób najbardziej prawdziwy. W „Rocketman” nie pominięto więc pikantnych szczegółów czy scen miłosnych, co było powodem ocenzurowania filmu w Rosji.

Jak udało się oddać historię legendarnego muzyka? Jeszcze można się o tym przekonać w Cinema 3D. Film będzie grany w świdnickim kinie do czwartku, 20 czerwca. Szczegółowy repertuar można sprawdzić TUTAJ.

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany był nasz kolejny, wielki konkurs filmowy. Do rozdania mieliśmy aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należało wyjaśnić: W którym roku i dlaczego Elton John otrzymał tytuł szlachecki? Chodziło oczywiście o datę 24 lutego 1998. Stało się to niedługo po tym, jak Elton John zadedykował zmarłej Księżnej Dianie utwór „Candle in the Wind”. Tytuł szlachecki otrzymał od królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II i został Sir Eltonem Herculesem Johnem. Oficjalnym powodem jego nadania jest wkład w muzykę oraz działalność charytatywną. Wejściówki otrzymali: Bożena Markiel (4 bilety), Marcin Jadczak (4 bilety) oraz Grzegorz Szpak (4 bilety). Gratulujemy!

/red./

Poprzedni artykułNietypowa akcja strażaków. Ratują bociana z odstojnika ze ściekami [FOTO/VIDEO] Aktualizacja
Następny artykułCzym jest kredyt konsolidacyjny?