Strona główna 0_Slider Episkopat w Świdnicy o ochronie dzieci i młodzieży

Episkopat w Świdnicy o ochronie dzieci i młodzieży

13

W najbliższy czwartek rozpocznie się dwudniowe zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w diecezji świdnickiej. Jednym z tematów będzie ochrona dzieci i młodzieży.

Kwestie ochrony dzieci i młodzieży oraz   program duszpasterski Kościoła będą  tematami obrad najbliższego zebrania plenarnego Episkopatu, które odbędzie się w Wałbrzychu oraz Świdnicy 13 i 14 czerwca. Gościem zebrania będzie abp Charles Scicluna. Biskupi wezmą także udział w obchodach 15-lecia diecezji świdnickiej – zapowiada biuro prasowe episkopatu.

Zebranie i wizyta papieskiego pełnomocnika ds. zwalczania pedofilii w Kościele zostało zaplanowane przed rokiem, ale zbiega się z dyskusją, dotyczącą przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci i młodzieży przez katolickich duchownych oraz roli hierarchów i struktur kościelnych w ukrywaniu i tuszowaniu skandali pedofilskich.

W Świdnicy, 13 VI, w czwartek, o godz. 18.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Św. której przewodniczył będzie JE ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Natomiast 14 czerwca, w piątek, Mszy Św. o godz. 7.30 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu będzie przewodniczył JE ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski – poinformował w liście do wiernych biskup świdnicki Ignacy Dec.

/asz/

Poprzedni artykułAbsolutorium i przedstawienie raportu o stanie miasta. Zbliża się sesja Rady Miejskiej
Następny artykułLekkoatletyczna dominacja reprezentantów SP 1 [FOTO]