Strona główna 0_Slider Episkopat Polski rozpoczyna obrady. Poruszą temat ochrony dzieci i młodzieży

Episkopat Polski rozpoczyna obrady. Poruszą temat ochrony dzieci i młodzieży [FOTO/VIDEO]

1

Rozpoczęło się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Wałbrzychu i Świdnicy. W spotkaniu kościelnych hierarchów weźmie udział abp Charles Scicluna, papieski pełnomocnik ds. zwalczania pedofilii w Kościele.

fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

Głównymi tematami obrad zebrania plenarnego Episkopatu, które rozpoczęło się dziś w Wałbrzychu, są ochrona dzieci i młodzieży oraz program duszpasterski Kościoła. Gościem zebrania będzie abp Charles Scicluna, arcybiskup Malty, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary, który w piątek przeprowadzi dzień studyjny.

383. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zostało zorganizowane w diecezji świdnickiej ze względu na rocznicę 15-lecia jej istnienia oraz ze względu na 800-lecie Bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. Biskupom podczas obrad będzie towarzyszyć figurka Matki Bożej z tego sanktuarium.

Wieczorem 13 czerwca biskupi wezmą udział w mszy w katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Uroczystościom przewodniczył będzie i homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Następnego dnia o godz. 7.30 będzie koncelebrowana msza w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZwłoki kobiety nad rzeką w Świdnicy
Następny artykułCBA o nieprawidłowościach przy przebudowie stadionu: „szkody na co najmniej 1 mln 409 tysięcy”. Miasto odpowiada