Strona główna 0_Slider Dzięki wsparciu udało się uruchomić elektryczny wózek niepełnosprawnej świdniczanki

Dzięki wsparciu udało się uruchomić elektryczny wózek niepełnosprawnej świdniczanki

0

Mimo swojej niepełnosprawności jest samodzielna i aktywna, tym bardziej uciążliwa była awaria wózka elektrycznego. Anna Figiela przez kilka miesięcy była uwięziona we własnym domu. Dzięki wsparciu internautów i dobrej woli fachowca udało się naprawić pojazd. Potrzebne są jeszcze środki na spłatę zaciągniętego w zakładzie naprawczym zobowiązania.

Anna Figiela jest współzałożycielką Świdnickiej Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej “Niepełnosprawni Aktywni”, która zgodnie z nazwą stawia na aktywizację osób niepełnosprawnych. Jednym z efektów działania spółdzielni było uruchomienie w 2011 roku punktu ksero na parterze Urzędu Miejskiego. Za swoją działalność została nagrodzona statuetką „Lodołamacze”. Dzisiaj 38-latka wykonuje na 1/4 etatu telepracę.

W kwietniu pani Anna stała się więźniem własnego mieszkania. Awarii uległ wózek elektryczny, zapewniający jej niezależność. Złożyła wnioski do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ale udało jej się uzyskać tylko dofinansowanie w wysokości 2 800 złotych na wymianę akumulatorów. – Koszty naprawy muszę ponieść sama, niestety, wysokość moich dochodów nie pozwala mi na zaciągnięcie tak wysokiej pożyczki – mówi świdniczanka. Na naprawę potrzeba 4,5 tysiąca złotych. Pani Anna zwróciła się o wsparcie za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl. Na apel odpowiedziało dotychczas 48 osób, wpłacając 2 445 złotych. – Jestem bardzo wzruszona i wdzięczna. To już ogromna pomoc! Dodatkowo pan, zajmujący się serwisowaniem, zgodził się rozłożyć płatność na raty i wózek naprawił wcześniej niż się spodziewałam – mówi świdniczanka. Od soboty znów może normalnie funkcjonować. Nadal jednak potrzeba ok. 2 tysięcy złotych na spłatę zobowiązania za naprawę.

/asz/

Poprzedni artykułSrebrne głosy Pryma Voce
Następny artykułBagnety spod ulicy Siostrzanej [FOTO]