Strona główna 0_Slider Czują się zlekceważeni. Mieszkańcy Marcinowic blokują 35-tkę

Czują się zlekceważeni. Mieszkańcy Marcinowic blokują 35-tkę [FOTO/VIDEO]

13

Są oburzeni brakiem działań  i nie zamierzają dłużej czekać. Mieszkańcy Marcinowic o godzinie 8.00 rozpoczęli blokadę drogi krajowej nr 35. Zamierzają przez kilka godzin chodzić po przejściu dla pieszych.

Mieszkańcy Marcinowic czują się zlekceważeni przez firmę telekomunikacyjną i starostę świdnickiego. Pod koniec maja w centrum wsi, tuż przy obiektach sportowych i domach, stanął maszt telefonii komórkowej ze stacją bazową w technologii 4G. – Nie chcemy być królikami doświadczalnymi, nie chcemy masztu w środku wsi! – mówili oburzeni podczas spotkania 28 maja. Wójt Stanisław Leń zobowiązał się, że doprowadzi do spotkania ze starostą.

Piotr Fedorowicz był oczekiwany w miniony poniedziałek, ale zamiast niego na spotkaniu pojawił się urzędnik, który – zdaniem mieszkańców – nie był w stanie niczego zaproponować. A mieszkańcy gotowi są zgodzić się na maszt i stację, jeśli stanie z dala od zabudowań. Żądają rozmów i zablokowania inwestycji.

Dzisiejszy protest jest legalny. Demonstranci będą wchodzić na krajową „trzydziestkę piątkę” na pięć minut, wstrzymując na ten czas ruch na trasie Świdnica-Wrocław. Protest potrwa do godziny 17.00. Jak dowiedzieliśmy się w starostwie, nikt do protestujących się nie wybiera.

/asz/

fot. Dariusz Nowaczyński