Strona główna 0_Slider 10-latka odnaleziona pod Imbramowicami została zamordowana

10-latka odnaleziona pod Imbramowicami została zamordowana

5

Do godzin porannych w piątek śledczy prowadzili czynności w lesie pod Imbramowicami, w którym wczoraj odnaleziono ciało 10-latki. Według prokuratury to najprawdopodobniej poszukiwana od czwartkowego popołudnia dziewczynka z Mrowin.

Przeprowadziliśmy oględziny miejsca ujawnienia zwłok dziewczynki w wieku około 10 lat. Jeszcze dzisiaj odbędzie się formalne okazanie ciała dziecka rodzinie, na tej podstawie potwierdzimy jego tożsamość – wyjaśnia Marek Rusin z Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Jak dodaje, wstępne oględziny ciała 10-latki wykazały, że dziewczynka straciła życie w wyniku przestępstwa. W piątek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która pomoże ustalić przyczynę śmierci dziecka.

Do tej pory nie zatrzymano nikogo w związku ze śmiercią dziecka. – Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy – podkreśla prokurator.

Przypomnijmy, około godziny 13.00 w czwartek 10-latka miała wyjść ze szkoły w Mrowinach. Do domu jednak nie dotarła. Po raz ostatni była widziana w okolicach stadionu przy ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach, gdzie dostrzegła ją jej wychowawczyni. Do poszukiwań zaginionej dziewczynki włączyli się policjanci, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy. Około godziny 21.00 akcję zakończono.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułCzują się zlekceważeni. Mieszkańcy Marcinowic blokują 35-tkę [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKuchnia turecka – 5 potraw, których koniecznie trzeba spróbować