Strona główna 0_Slider Biało-zieloni w czołówce klasyfikacji Pro Junior System!

Biało-zieloni w czołówce klasyfikacji Pro Junior System!

0

Trzecie miejsce w lidze i trzecia lokata w klasyfikacji Pro Junior System. To dorobek piłkarskiej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica w zakończonym właśnie znakomitym sezonie 2018/2019. Ta druga klasyfikacja jest równie ważna, bo oznacza spory zastrzyk finansowy dla świdnickiego klubu. 

Przez cały sezon oprócz zmagań ligowych toczyła się równocześnie rywalizacja w programie Pro Junior System na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. To program, który promuje udział młodych zawodników i wychowanków klubu (w tym sezonie w IV lidze punktowali piłkarze z rocznika 2000 i młodsi). Spośród 32 drużyn biorących udział w rozgrywkach dolnośląskiej IV ligi piłkarskiej (2 grupy po 16 ekip), tylko 5 zespołów zainkasuje pokaźną sumę pieniędzy. W puli znalazło się bagatela 100 tysięcy złotych. Zwycięzca otrzyma 35.000 zł, a kolejne drużyny odpowiednio: 25.000 zł, 20.000 zł, 15.000 zł i 5.000 zł.

Na końcu sezonu zsumowane zostały wszystkie minuty spędzone na boisku przez młodych zawodników i dały rezultat końcowy. Żeby dany piłkarz był liczony do wyniku swojego klubu, to musiał jednak w trakcie czwartoligowego sezonu spędzić na murawie przynajmniej 270 minut, grając w nie mniej niż 5 spotkaniach. W trakcie całego sezonu biało-zieloni utrzymywali się w ścisłej czołówce ligi i tak też pozostało na finiszu. Drużyna trenera Rafała Markowskiego zajęła w tej klasyfikacji znakomite trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Bielawianką Bielawa i Polonią Trzebnica. Za naszymi plecami znalazł się GKS Mirków/Długołęka i Chrobry II Głogów. Pierwsza piątka mogła wyglądać nieco inaczej, ale według regulaminu, aby klub był liczony w klasyfikacji końcowej programu, to musiał utrzymać się w rozgrywkach. Ta sztuka nie udała się jednak Orłowi Ząbkowice Śląskie i Włókniarzowi Mirsk.

Klasyfikacja końcowa:
1. Bielawianka Bielawa – 9226 punktów
2. Polonia Trzebnica – 7945 punktów
3. Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – 6238 punktów
4. GKS Mirków/Długołęka – 6065 punktów
5. Chrobry II Głogów – 5389 punktów

/MDvR/

Poprzedni artykułNoc Świętojańska nad świdnickim zalewem
Następny artykułŚwidnicka młodzież ósma w ogólnopolskiej rywalizacji