Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka młodzież ósma w ogólnopolskiej rywalizacji

Świdnicka młodzież ósma w ogólnopolskiej rywalizacji

0

Drużyna ratowników II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy w składzie: Natalia Janiszewska, Nadia Antonowicz, Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł oraz Martyna Kordiak zakończyli swą rywalizację jako ósma drużyna w Polsce.

W tym roku w trzech etapach mistrzostw rywalizowało ponad 600 zespołów. Do etapu centralnego awansowało 16 najlepszych, które stanowiły reprezentacje poszczególnych województw. 6-9 czerwca w Płocku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polskie Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Tym razem zespoły ratowały podtopionych pływaków, ich przerażone rodziny, poturbowanych pracowników budowlanych, poparzone laborantki, uczestników wypadku komunikacyjnego, bawiące się grzecznie dzieci i niegrzeczną młodzież i wielu innych. Hitem organizatorów była kapsuła czasu przenosząca ratowników do szpitala polowego z czasów I wojny światowej. Korzystając z ówczesnych środków opatrunkowych ratownicy udzielali pierwszej pomocy rannym żołnierzom w typowych urazach bojowych: rany postrzałowe, amputacja kończyn, rozerwana czaszka, wytrzewienie.

Opiekunem drużyn II LO, które regularnie od kilku lat reprezentują nasze województwo w Mistrzostwach Polski, jest  Dorota Durlej. W tym roku drugie miejsce na Dolnym Śląsku również zajęła drużyna z II LO.

/II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułBiało-zieloni w czołówce klasyfikacji Pro Junior System!
Następny artykułMieszkańcy wykopali ponad 200-letnią płytę nagrobną