Strona główna 0_Slider Będzie nowa siłownia pod chmurką. Projekt przegłosowano w 2017 roku

Będzie nowa siłownia pod chmurką. Projekt przegłosowano w 2017 roku

5

Jest szansa, że po niecałych dwóch latach od głosowania na projekty ze Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego, obok budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Jodłowej powstanie strefa aktywnego wypoczynku. W budżecie miasta zarezerwowano środki na budowę zewnętrznej siłowni.

Budynek oświatowy przy ulicy Jodłowej, dawniej Gimnazjum nr 4 a dziś drugi obiekt Szkoły Podstawowej nr 6, w ostatnich latach zmienił się nie do poznania. Został gruntownie wyremontowany, a teren wokół zajęły nowoczesne boiska i bulodrom. Tor do gry w petankę i wielofunkcyjne boisko to efekt dwóch budżetów obywatelskich. W ramach tej inicjatywy w szkole powstało jeszcze nowoczesne centrum aktywności czytelniczej.

Przy szkole pozostał niewielki skrawek trawy i to na nim miało stanąć pięć urządzeń, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych, do ćwiczenia tężyzny fizycznej, a także szesnaście „przeszkód” do street workoutu. Do tego ławki, kosze, oświetlenie. Inicjatorzy projektu zgłoszonego do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego 2017 szacowali koszt jego realizacji na 140 tysięcy, jednak później kwotę skorygowano i ustalono na poziomie 208 tys. złotych. Projekt przeszedł pozytywną weryfikację urzędniczą, w październiku 2017 roku trafił pod głosowanie i wygrał, zyskując 200 głosów poparcia.

W maju 2018 roku Urząd Miejski w Świdnicy poinformował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, że projekt nie będzie realizowany. Powodem rezygnacji z budowy siłowni pod chmurką miał być protest, który wpłynął od mieszkańców, którzy nie życzą sobie, aby taka inwestycja obok szkoły miała miejsce. W czerwcu ubiegłego roku ogłoszono zmianę stanowiska magistratu i jednoznacznie zadeklarowano, że „projekt będzie realizowany”. W budżecie miasta na rok 2019 nie uwzględniono jednak środków na jego budowę. Zmieniło się to 13 czerwca 2019 roku, kiedy to podczas sesji Rady Miejskiej radni wyrazili zgodę na dokonanie zmian w budżecie i przeznaczenie 198,5 tys. złotych na wykonanie strefy aktywnego wypoczynku.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułFunkcjonalna sypialnia na poddaszu – modne aranżacje w projektach domów ze skosami
Następny artykułMieszkańcy żądają najsurowszej kary dla oprawcy Kristiny. Jutro wniosek o areszt [FOTO/VIDEO]