Strona główna 0_Slider 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się

22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się

3

Zatrzymany wczoraj 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Informację podał zastępca rzecznika Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu jeszcze nie ma.

Z ostatniej chwili: Jak powiedział TVN24 insp. Mariusz Ciarka, 22-latek przyznał się do winy. Dziewczynka miała go znać.

Wczoraj został zatrzymany 22-latek, podejrzewany o zamordowanie 13 czerwca 10-letniej mieszkanki Mrowin. Przesłuchanie w świdnickiej Prokuraturze Okręgowej trwało 5 godzin.  – Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – podaje prokurator. Nie informuje o przedstawianym wcześniej przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy wątku seksualnym zbrodni.

Prokuratura ma czas do jutra do godziny 16.00  na złożenie wniosku o areszt. Jak się dowiadujemy, nadal trwają czynności z zatrzymanym wczoraj 22-latkiem. Do sądu nie wpłynął jeszcze wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

10-letnia Kristina 13 czerwca skończyła lekcje w szkole w Mrowinach około 13.00. Ostatni raz była widziana przy ul. Wojska Polskiego przy stadionie. Nie wracała do domu i rodzina na własną rękę rozpoczęła poszukiwania. Po południu w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy matka dziewczynki zgłosiła oficjalnie zaginięcie córki. W poszukiwania dziewczynki włączyła się lokalna społeczność, strażacy i policjanci. Po godzinie 17.00 ciało dziecka w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem znalazła przypadkowa osoba.

Podejrzewany został zatrzymany w niedzielę, 16 czerwca. Jak informował Mariusz Ciarka, rzecznik KG Policji, mężczyzna był typowany od początku. Nie pochodzi z powiatu świdnickiego, ma 22 lata. Prokuratura dotychczas nie podała, jaki był motyw zbrodni.

22-latek był przesłuchiwany w świdnickiej Prokuraturze Okręgowej w nocy z 16 na 17 czerwca. Wokół prokuratury zgromadził się tłum gapiów, padały groźby pod adresem zatrzymanego, posypały się kamienie.

Agnieszka Szymkiewicz

Dzisiaj, 17 czerwca policji podziękował burmistrz Żarowa:

Poprzedni artykuł800 lat kościoła w Gogołowie
Następny artykułGdzie jest Layla? [ODNALEZIONA]