Strona główna Sport Piłka nożna Zdobyły blisko tuzin goli

Zdobyły blisko tuzin goli

0

Bardzo pewne zwycięstwo odniosły w ostatniej kolejce trzecioligowe zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica. W niedzielę, 26 maja podopieczne Bartosza Kuliga rozgromiły na własnym boisku drużynę Polonii Środa Śląska 11:2. Na trzy kolejki przed końcem sezonu, biało-zielone plasują się na trzeciej lokacie w tabeli.

Świdnickie piłkarki bardzo szybko ustawiły sobie mecz zdobywając dwa gole w pierwszych minutach i kontrolując wydarzenia aż do samego końca, systematycznie dokładając kolejne trafienia. – Cieszę się, że dziewczyny zagrały spokojny i poukładany mecz. Poza krótkim rozluźnieniem w drugiej połowie, kiedy straciliśmy dwa gole po niefrasobliwej grze, budowaliśmy akcje, strzelając ładne „bramki”. Najbardziej warte odnotowania jest trafienie Joanny Furmaniuk, która przejęła piłkę i po indywidualnej akcji skrzydłem, strzeliła w samo okienko bramki rywalek – komentuje trener świdnickiej drużyny, Bartosz Kulig.

Skład: Lidia Maciejewska, Gabriela Sowa, Monika Garbacz, Julia Grabowska, Ewa Klasa, Dorota Wełyczko, Paulina Miśkiewicz, Joanna Furmaniuk, Kamila Szarko, Julia Furmankiewicz, Kamila Kosior oraz Natalia Nalewajko, Dominika Sorota, Natalia Samborska, Julia Morąg,

Gole: Kamila Kosior – 4, Julia Furmankiewicz -2, Joanna Furmaniuk – 2, Dorota Wełyczko, Kamila Szarko, Paulina Miśkiewicz.