Strona główna Sport Jeździectwo Nasi WKKW-iści z kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Nasi WKKW-iści z kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

0

Polska drużyna WKKW-istów rewelacyjnie spisała się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku! Polacy w świetnym stylu zdobyli drużynowe kwalifikacje olimpijskie.

Ekipa w składzie: Mariusz Kleniuk, Joanna Pawlak, Paweł Spisak, Paweł Warszawski i pod wodzą trenera Marcina Konarskiego zwyciężyła w konkursie CCIO4*-L, zapewniając sobie tym samym prawo do startu w Igrzyskach Olimpijskich, które rozegrane zostaną w 2020 roku w Tokio. Polacy zdeklasowali konkurencję i zdominowali czołówkę. W pierwszej piątce konkursu znalazło się aż czterech naszych reprezentantów!

Po 16 latach biało-czerwoni pojadą drużyną na Igrzyska Olimpijskie. Po raz ostatni udało się to osiągnąć 15 lat temu, kiedy to wystąpiliśmy w Atenach (2004). Najlepszą parą w zespole oraz zwycięzcom całego konkursu CCIO4*-L w klasyfikacji indywidualnej został Paweł Spisak, który dosiadał wałacha Banderasa.

Polska ekipa WKKW mocno związana jest z Dolnym Śląskiem. Mieszkają tu na stałe i na co dzień trenują Joanna Pawlak i Mariusz Kleniuk. Z Dolnego Śląska jest także trener kadry – Marcin Konarski, dyrektor międzynarodowy zawodów w wkkw – Strzegom Horse Trials. Również Banderas ma dolnośląskie korzenie. Koń ten jest hodowli Romana Drabińskiego. Urodził się w Wierzchosławicach koło Bolkowa, a jego właścicielem jest świdniczanin – Marek Jodko. Aktualnie jest to jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni wkkw.

/FOTO: Alicja Cybulska/