Strona główna Sport Piłka ręczna Turniejowe granie na koniec sezonu

Turniejowe granie na koniec sezonu

0

Miniony weekend był bardzo pracowity dla młodzieżowych grup Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Turnieje w Świdnicy rozegrali juniorzy i najmłodsi gracze z grup naborowych. Areną zmagań były hala Zawiszów i hala przy SP 105.

W hali Zawiszów rywalizowali juniorzy z rocznika 2001 i młodsi. W turnieju wystartowało sześć drużyn, w tym dwie ekipy ŚKPR-u Świdnica. Najlepsza okazała się Gwardia Opole, przed MKS-em MOS Wrocław i pierwszą drużyną ŚKPR-u. Na kolejnych lokatach zameldowały się: MTS Giżycko, ŚKPR II i Żagiew Dzierżoniów. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Tomasza Kołodziejczyka (MKS MOS), bramkarzem Marcin Dytko (Gwardia). Królem strzelców został Dawid Jankowski (MKS Giżycko). Najlepszym graczem świdnickiej drużyny został Maciej Mleko.

W hali SP 105 – przy wielkim wsparciu szkoły i dyrekcji placówki odbył się kolejny, a zarazem ostatni w tym sezonie turniej cyklu „Przyjdź, nauczymy Cię łapać”. W dwudniowej imprezie zaprezentowało się dziewięć zespołów z roczników 2008-2010 i młodszych. Nie była prowadzona klasyfikacja – liczyła się sama radość gry. Odnotujmy zatem, że wystąpiły drużyny: ŚKPR 2008, ŚKPR 2009/2010, PSP I Grodków, Orlik Brzeg, Siódemka Huras Legnica, Żagiew Dzierżoniów, Bór Oborniki Śląskie, Dziewiątka Legnica i KS Żórawina.

/ŚKPR/