Strona główna 0_Slider Zamknęli kolejny salon gier

Zamknęli kolejny salon gier [FOTO/VIDEO]

0

4 nielegalne automaty do gier o wartości co najmniej 12 tys. złotych oraz gotówkę w kwocie ponad 1000 zł zabezpieczyli świdniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego podczas akcji przeprowadzonej w salonie gier hazardowych w Strzegomiu. Właścicielowi automatów grozi teraz do 3 lat więzienia oraz bardzo wysokie kary finansowe.

W ostatnich dniach policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu dokonali sprawdzenia miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe, w wyniku czego na terenie Strzegomia zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 12 tys. złotych, sprzęt nagrywający oraz środki pieniężne w kwocie ponad 1000 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom urzędu celno-skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. – Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna – dodaje Ząbek.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł500 złotych za rozklejanie reklam
Następny artykułRobert Biedroń: Kocha prezydent Świdnicy i chwali za samodzielne kierowanie autem służbowym