Strona główna 112 500 złotych za rozklejanie reklam

500 złotych za rozklejanie reklam

11

Od pewnego czasu na terenie Świdnicy pojawiały się ogłoszenia firmy udzielającej kredytów. Problem polegał na tym, że ogłoszenia te rozklejano w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Nieuchwytnego sprawcę udało się ostatnio zatrzymać i ukarać słonym mandatem.

Samoprzylepne kartki zawierające treści reklamowe co pewien czas pojawiały się na bramach, klatkach schodowych, ogrodzeniach, lampach ulicznych i wielu innych miejscach nie bacząc na fakt, iż uszkadzana jest w ten sposób własność prywatna czy też gminna. Oczywiście czyn taki jest to zabroniony i zagrożony karą do 5000 złotych – mówią świdniccy strażnicy miejscy. Przez pewien czas sprawca pozostawał bezkarny, jednak 13 maja okazał się dla tej osoby wyjątkowo pechowy.

Na osiedlu Zarzecze w godzinach popołudniowych mieszkaniec Świdnicy zauważył kobietę, która rozklejała ogłoszenia w każdym możliwym miejscu. Wystarczył jeden telefon pod numer 986 i już po chwili strażnicy rozmawiali ze sprawcą wykroczenia. Interwencja zakończyła się nałożeniem mandatu w kwocie 500 zł – relacjonują municypalni. Jak udało im się ustalić, nie była to jedyna osoba rozklejająca ogłoszenia tego typu, zatem nie był to ostatni mandat, który strażnicy wypiszą w tej sprawie.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZ Argentyny do Świdnicy. Koncert pełen gorącego tanga już jutro [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułZamknęli kolejny salon gier [FOTO/VIDEO]