Strona główna Konkursy Z Argentyny do Świdnicy. Koncert pełen gorącego tanga już jutro

Z Argentyny do Świdnicy. Koncert pełen gorącego tanga już jutro [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Z gorącym tangiem do Świdnicy w czwartek, 16 maja przyjedzie ciesząca się uznaniem na świecie Orkiestra San Luis Tango. Zespół, który tworzą wybitni argentyńscy artyści, wykona tangach najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Podczas koncertu pokaz wykonają tancerze z Teatru Tanga z Poznania. Zaraz po nim zaplanowano także lekcję tanga argentyńskiego pod opieką instruktorów.

Koncert zaplanowano w czwartek, 16 maja o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Orkiestry San Luis Tango zawita do Świdnicy, w ramach 10. jubileuszowej trasy koncertowej po Europie. Poprzednie dziewięć tras spotkało się z wyjątkowo ciepłym odbiorem publiczności.

Orkiestra San Luis Tango powstała w 2006 r. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie. W 2016 roku San Luis Tango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii „Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”. To nie jedyne wyróżnienie, jakie otrzymali muzycy. Wśród prestiżowych nagród znalazły się m.in. 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna; 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna; 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna; czy 2016 – Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

Bilety w cenie 45 zł, do nabycia w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43 (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galerii Fotografii, Rynek 44 (wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz na stronie bilety.sok.com.pl.

Po koncercie w Teatrze Miejskim w Świdnicy, zaplanowano także pierwszą lekcję pokazową pod okiem instruktorów poznańskiej Akademii Tanga Casa Buena. – Jeżeli kiedykolwiek chcieliście spróbować, nadarza się okazja nauki od najlepszych. Dla chętnych będzie możliwość kontynuacji zajęć – informują organizatorzy. – Taniec jest też po to by się bawić, więc będziemy spotykać się na milongach – takie tangowe dyskoteki. Milongi organizowane są na całym świecie i znając podstawy tanga, będziecie mogli w nich uczestniczyć i poznawać innych entuzjastów tańca – dodają. Więcej na temat warsztatów znajdziesz TUTAJ.

Rozwiązanie konkursu!

Dla naszych czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na koncert Orkiestra San Luis Tango w Świdnicy. By je otrzymać należało odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Skąd pochodzi tango? Chodziło o Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju. Ten styl tańca towarzyskiego pojawił się około 1900 roku. Wejściówki otrzymali – Karolina Lato oraz Anna Hołyszewska.

/oprac. AN/
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułUlicą Pionierów pod prąd [VIDEO]
Następny artykuł500 złotych za rozklejanie reklam