Strona główna 0_Slider Wybory do Parlamentu Europejskiego rozpoczęte

Wybory do Parlamentu Europejskiego rozpoczęte

0

Punktualnie o 7.00 w całej Polsce rozpoczęły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak zapewnia Katarzyna Juruś, pełnomocnik Rejonowej Komisji Wyborczej w Wałbrzychu, wszystkie lokale wyborcze w Świdnicy zostały otwarte bez przeszkód o czasie.

Pierwsi głosujący pojawili się już o godzinie 7.00. Każdy może oddać jeden głos na wybranego kandydata z sześciu komitetów wyborczych. Polacy wybiorą 51  europosłów.

Gdzie głosować?

Gdzie świdniczanie będą mogli oddać swoje głosy? Miasto zostało podzielone na 23 stałe obwody głosowania, przy czym lokalizacja lokali wyborczych oraz przyporządkowane do nich ulice pozostały bez większych zmian względem ostatnich wyborów samorządowych. Jedna modyfikacja dotyczy przeniesienia lokalu wyborczego dla okręgu nr 17 – z gmachu Teatru Miejskiego (Rynek 43) do Galerii Fotografii (Rynek 44). Tradycyjnie utworzone zostały także dwa odrębne obwody dla wyborców przebywających w dniu głosowania w Areszcie Śledczym oraz świdnickim szpitalu “Latawiec”.

Osoby starsze oraz niepełnosprawne ze Świdnicy, w tym szczególnie posiadające problemy z poruszaniem się, mogą nieodpłatnie skorzystać z transportu samochodem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych w dniu głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego tj. 26 maja 2019 roku w godz. od 12.00 do 17.00 z miejsca swojego zamieszkania do lokalu wyborczego i z powrotem. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny w dniu wyborów tj. 26 maja 2019 roku pod numerem telefonu 74 856 28 23 celem uzgodnienia godzin przyjazdu.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie 26 maja 2019 roku, od godz. 7.00 do 21.00.

/red./

Poprzedni artykułWyjątkowe święto. Dzień Matki
Następny artykułDołącz do głosowania, pomóż spełniać marzenia młodym świdnickim piłkarzom!