Strona główna Sport Inne Świdniczanki z powołaniami na Mistrzostwa Europy w Izraelu!

Świdniczanki z powołaniami na Mistrzostwa Europy w Izraelu! [FOTO]

1

Polski Związek Gimnastyczny opublikował już listę akrobatów powołanych na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Izraelu. Wśród nominowanych są jako jedyne z Dolnego Śląska, zawodniczki UKS-u Acro Club Świdnica – Karolina Kozieł i Roksana Niedziałkowska.

Karolina Kozieł i Roksana Niedziałkowska walczą w kategorii dwójek 13-19 lat. Podczas niedawno rozgrywanego w Warszawie Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa i Sawy, zajęły bardzo dobre czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej, a w klasyfikacji polskiej – drugie, ustępując tylko jednej dwójce z klubu warszawskiego, która także została powołana na Mistrzostwa Europy. Udowodniły tym samym swoją mistrzowską klasę i ducha walki.

Razem z dziewczynami do wyjazdu do izraelskiego Holon została nominowana trenerka Anna Kozieł. O wysokiej jakości treningach i profesjonalnym prowadzeniu przez nią zawodników w klubie UKS Acro Club Świdnica świadczy też sukces drugiej dwójki, Hanny Czoch i Malwiny Kulig w kategorii 11-16 lat, które zajęły w turnieju o puchar Warsa i Sawy wysokie, piąte miejsce. Dla wielu ekip turniej ten był sprawdzianem przed mistrzostwami Europy i świata. Brały w nim udział najlepsze ekipy z Polski, Izraela, Francji, Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. Wśród startujących nie zabrakło medalistów mistrzostwa świata – mówi Monika Krawczyk-Rudnicka, prezes klubu UKS Acro Club Świdnica.

Mistrzostwa Europy w Izraelu zostaną rozegrane w dniach od 28 października do 4 listopada. Życzymy udanych startów!