Strona główna 0_Slider II Liceum Ogólnokształcące pożegnało absolwentów

II Liceum Ogólnokształcące pożegnało absolwentów [FOTO]

0

Za nimi egzaminy maturalne, które w części ustnej zdali w komplecie i z bardzo dobrymi wynikami. W piątek 117 tegorocznych absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy pożegnało się z murami szkoły. 

Chociaż zakończenie roku szkolnego maturzyści zwykle świętują jeszcze przed egzaminem dojrzałości, w tym roku – z uwagi na strajk nauczycieli – uroczystość odbyła się dopiero po maturalnym maratonie. Społeczność szkoły z ulicy Równej zdecydowała, że opuszczający II Liceum Ogólnokształcące zasłużyli na uroczystość z godną oprawą. – Zależało nam na obecności wszystkich absolwentów i ich rodziców – podkreśla dyrektor Jacek Iwancz.

Podczas piątkowej gali świadectwa odebrało 117 absolwentów szkoły, którzy za sobą mają już maturalne zmagania i obecnie czekają na wyniki egzaminów pisemnych, które zostaną ogłoszone 4 lipca. Uroczystość była także okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów Tarczą Prymusa, którą otrzymują absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego za średnią ocen ze wszystkich przedmiotów wynoszącą co najmniej 5,00. W tym roku otrzymali je: Gabriela Rzepka (5,44),  Maksymilian Zabijak (5,35), Natalia Moskwa (5,33) oraz Michał Pfanhauser (5,28).

Wszystkim absolwentom życzę powodzenia w przyszłości. Mam nadzieję, że dostaną się na wymarzone studia i będą z sympatią wspominać II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy – podkreślił dyrektor.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński