Strona główna Wydarzenia Świdnica Ostatnie dni ogólnopolskiej Wielkiej Zbiórki Książek

Ostatnie dni ogólnopolskiej Wielkiej Zbiórki Książek

0

To już ostatni moment, by wspomóc ogólnopolską Wielką Zbiórkę Książek. Pomóc można bardzo prosto – wystarczy przejrzeć swój regał z książkami i podarować dzieciom te, z których już nie będziemy korzystać, a następnie oddać je do punktów prowadzących zbiórkę. Jeden z nich jest także w Świdnicy.

Projekt Wielkiej Zbiórki Książek to społeczna inicjatywa, dzięki której w całej Polsce na oddziałach pediatrycznych w szpitalach i hospicjach powstają otwarte biblioteki. Dzięki wsparciu Ambasadorów, między innymi Katarzyny Pakosińskiej i Joanny Jabłczyńskiej przez 5 lat udało się już otworzyć ponad 800 takich bibliotek, z których na co dzień korzystają mali pacjenci. W tym roku planowane jest otwarcie kolejnych 100 punktów.

Zachęcamy do wsparcia akcji całe rodziny, wspólne porządki na półkach to coś bardzo przyjemnego. Wystarczy przejrzeć swój regał z książkami i podarować dzieciom te, z których już nie będziemy korzystać. Bardzo prosimy, żeby książki były w dobrym stanie – takie jakie podarowalibyśmy znajomemu – mówi Aleksandra Chojenta z fundacji Zaczytani.org.

W Świdnicy, jeszcze do niedzieli 26 maja można oddać książki w punkcie: Alior Bank S.A., Grodzka 7 – sala obsługi klienta.

Więcej informacji na stronie fundacji i Facebooku.

/Fundacja Zaczytani.org, opr. mn/