Strona główna 0_Slider Świdnicki policjant w sztafecie 500 km na rzecz hospicjum

Świdnicki policjant w sztafecie 500 km na rzecz hospicjum

2

Są imprezy, które choć z pozoru przypominają tradycyjne zawody biegowe, to jednak są inne niż wszystkie. Taki właśnie był bieg „Żyjąc – zwolnij, biegnąc – pędź – MYŚL O INNYCH – byle wytrwale”, w którym z dystansem 500 km w czasie 50 godzin zmierzył się funkcjonariusz świdnickiej komendy mł. asp. Aleksander Sobieraj.


Mł. asp. Aleksander Sobieraj w policji służy od 11 lat i obecnie jest referentem w Zespole ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji świdnickiej komendy. Funkcjonariusz postanowił połączyć swoją pasję do sportu z akcją charytatywną,  zorganizowaną przez Wałbrzyskie Hospicjum przy udziale grupy biegowej Wawrzynteam z Wałbrzycha.

Niejednokrotnie słyszałem już o podobnych akcjach podczas biegów i  teraz już wiem i przekonałem się,  że swój wysiłek mogę przekuć na czyjeś dobro. W takich akcjach nie chodzi o bicie rekordów czy pierwsze miejsca na podium, ale o pewną ideę – promocję opieki paliatywnej, którą sprawuje hospicjum nad pacjentami – podkreśla policjant.

W biegu wystartowała 12-osobowa sztafeta, która 24 maja br. wyruszyła spod Starej Kopalni w Wałbrzychu, trasa prowadziła przez Strzegom – Strzelin – Lubin   Wolsztyn – Gorzów Wielkopolski i zakończyła się 26 maja w Kołobrzegu pod latarnią morską.

Grupie „Biegających Aniołów”, bo tak nazwano sztafetę, udało się ukończyć cały dystans bez większych problemów.  Po wyznaczonej trasie sztafeta biegła zmieniając się co godzinę.

Jednak, jak podkreśla Aleksander Sobieraj, w czasie biegu nie było łatwo i zdarzały się małe kryzysy, ale świetną role odgrywali ludzie, którzy byli z biegaczami.

/Tekst i zdjęcia KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułDzień Dziecka w Cinema3D
Następny artykułPrzedszkolaki wyśpiewały nagrody [FOTO]