Strona główna 0_Slider Świdniccy piłkarze walczą o punkty w Kłodzku

Świdniccy piłkarze walczą o punkty w Kłodzku [RELACJA LIVE]

0

Czwartoligowy sezon powoli dobiega końca. W 28. kolejce grupy wschodniej bardzo dobrze spisujący się piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica grają na wyjeździe z Nysą Kłodzko. Start meczu o 17.00, zapraszamy na tekstową relację LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład gości: Koziarz, Florian, Białas, Salamon, Kozachenko, Sowa, Białasik, Gruba Filho, Myrta, Szczygieł, Lima Santos.

Rozpoczynamy spotkanie

Debiut w pierwszej drużynie w oficjalnym spotkaniu o punkty zalicza dziś młody bramkarz Kacper Koziarz (rocznik 2000). Z powodu przeziębień, pauzy za kartki, czy lekkich urazów odpoczywa dziś kilku zawodników – Wojciech Szuba, Łukasz Kot, czy Daniel Orzechowski. Wracający do pełni sił Marcos Pauli Baumgarten rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

2′ – dośrodkowujemy piłkę w pole karne, dobrze interweniuje defensywa Nysy.

7′ – rzut rożny dla świdniczan, piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

10′ – blisko gola Myrta, Robert niestety zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ta ugrzęzła w dłoniach bramkarza rywali.

14′ – groźnie w polu karnym Dabro-Bau Polonii-Stali, uderzenie głową napastnika przeciwników mija światło bramki.

18′ – pogodzeni ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej zawodnicy Nysy Kłodzko walczą bardzo ambitnie i starają się sprawić dziś niespodziankę.

20′ – dośrodkowujemy z rzutu rożnego, akcję kończy niecelnym strzałem Sowa.

22′ – Myrta – żółta kartka.

22′ – bardzo groźnie z dystansu uderza jeden z gospodarzy, piłka mija ostatecznie słupek bramki strzeżonej przez Koziarza.

29′ – Białasik dorzuca piłkę z rzutu rożnego, a tą do siatki pakuje Robert Myrta. Świdniczanie prowadzą 1:0!!!

34′ – bardzo groźna kontra świdnickiej drużyny, Lima Santos niestety niedokładnie zagrywa do swoich partnerów.

41′ – Szczygieł – żółta kartka.

43′ – groźnie w szesnastce Nysy, zdaniem sędziego Florian nie był faulowany.

koniec pierwszej połowy – prowadzimy w Kłodzku 1:0.

Rozpoczynamy drugą połowę – Baumgarten zastępuje Szczygła.

46′ – bardzo groźnie w naszym polu karnym – Koziarz łapie piłkę i zażegnuje niebezpieczeństwo.

48′ – znów groźnie przeciwnicy i tym razem mieliśmy sporo szczęścia, uratował nas słupek!

50′ – Lima Santos efektownie minął jednego z obrońców, ale następnie oddał bardzo niecelny strzał z okolicy 16. metra.

54′ – ależ bomba Białasika z 25 metrów – piłka wpada do sieci obok bezradnego golkipera Nysy. Prowadzimy już 2:0!!!

59′ – dobra interwencja Koziarza i rzut rożny dla rywali. Kiepskie dośrodkowanie i od bramki zaczyna nasz golkiper.

62′ – Białasik znakomicie wykłada piłkę Myrcie, Robert niestety nie sięgnął piłki.

65′ – trudne warunki do gry, zaczyna padać deszcz.

66′ -Sowa – żółta kartka.

71′ – wciąż z ataków nie rezygnują nasi piłkarze, choć i o złapanie przynajmniej kontaktu walczą kłodzczanie.

71′ – Filipczak zmienia Floriana.

75′ – Do Carmo pojawia się na boisku za Limę Santosa.

78′ – Kozachenko huknął z okolicy 20. metra – piłka minęła jednak bramkę gospodarzy. Gdyby piłka leciała w bramkę, golkiper Nysy raczej by nawet nie drgnął.

85′ – tempo meczu nieco siadło, wydaje się że świdniczanie dopiszą do swojego dorobku dziesiąte wiosenne zwycięstwo!

90+ – Gruba Filho przegrywa starcie sam na sam z bramkarzem.

90+ – Filipczak wykańcza akcja świdniczan, prowadzimy 3:0!!!

Koniec meczu. Wygrywamy 3:0!