Strona główna Wydarzenia Świdnica Seniorzy opanowali scenę teatru

Seniorzy opanowali scenę teatru [FOTO]

0

Tradycyjne stroje ludowe, uśmiechy i piękna muzyka grana na żywo zagościła w centrum Świdnicy. Seniorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje talenty podczas IV edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów Świdnica 2019.

Z uwagi pogodę, która mogła pokrzyżować organizatorom szyki, w tym roku zabrakło tradycyjnej parady dookoła świdnickiego Rynku i występów na plenerowej scenie. To jednak w żaden sposób nie zniechęciło uczestników przeglądu, którzy w zamian zdecydowali się opanować salę teatralną Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Na scenie zaprezentowało się siedem zespołów złożonych z seniorów pochodzących z terenu powiatu świdnickiego, którzy czynnie działają w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, a także oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów czy zespołach artystycznych.

Celem organizatorów jest danie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego seniorów, poszukiwanie nowych form pracy artystycznej, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla seniorów, instruktorów i animatorów działalności kulturalnej, integracja społeczna oraz aktywizacja środowiska senioralnego.

/mn/

Poprzedni artykułMoc prezentów na Dzień Dziecka [KONKURS Z SUPER NAGRODAMI]
Następny artykułŚwidniccy piłkarze walczą o punkty w Kłodzku [RELACJA LIVE]