Strona główna 0_Slider Moc prezentów na Dzień Dziecka

Moc prezentów na Dzień Dziecka [KONKURS Z SUPER NAGRODAMI]

0

Z tej okazji Dnia Dziecka chcielibyśmy obdarować Wasze pociechy mnóstwem wspaniałych prezentów. Do wygrania klocki Lego Creator, komplety – Playmobile i Schleich z serii Horse Club, a ponadto – wyjątkowe książeczki, bilety do kina i przepyszne czekoladowe słodkości.

Zapraszamy do konkursu „Dzień Dziecka” przygotowanego wraz z naszymi sponsorami – sklepem Tommy Toys, Manufakturą Czekolady Chocoffee, Wydawnictwem Nowa Era oraz Cinema3D. Do wygrania mnóstwo wspaniałych prezentów dla najmłodszych czytelników!

Wspaniałe zabawki przygotował sklep Tommy Toys, który mieści się przy ul. Środkowej 5 w Świdnicy. W konkursie można zdobyć pobudzający dziecięcą wyobraźnię zestaw klocków Lego Creator 31088 Morskie Stworzenia. Znaleźć w nim można realistycznie wyglądającego rekina z granatowych i białych klocków. Do kompletu jest ruchomy krab pilnujący skrzyni ze skarbem. Z nich można stworzyć także ruchomą kałamarnicę lub żabnicę z ogromną szczęką i przeżyć kolejne przygody w morskiej głębinie.

Doskonałym prezentem, szczególnie dla dziewczynek może być także zestaw do pielęgnacji ze zwierzętami 42432, firmy Schleich. Seria Horse Club zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, pociechy będą mogły stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras.

Sklep Tommy Toys nie zapomniał też najmłodszych i specjalnie dla nich przygotował super zestaw Playmobil 70093 – Przejażdżka rowerowa. Popularne klocki niemieckiej firmy inspirują dzieci do budowania własnego „mini świata’, w którym odgrywają scenki i wchodzą w role poszczególnych postaci.

Kto nie uwielbia czekolady? A szczególnie w tak doskonałym wydaniu, jaki od lat świdniczanom i turystom, funduje słynna w Polsce Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”. Nasza lokalna mała fabryka czekolady znana chociażby z ręcznie wytwarzanych pralin, czekolad w tabliczkach z dodatkami czy wspaniałej gorącej czekolady pragnie podarować naszym czytelnikom trzy zestawy pysznych, czekoladowych słodkości.

To jeszcze nie koniec prezentów. Kolekcją wyjątkowych i wartościowych książeczek pragnie obdarować dzieci Wydawnictwo Nowa Era. W konkursie można wygrać najnowsze książeczki z serii o Lupim – „Królewicz Lupi” oraz „Królewicz Lupi i Króliczek Zębiczek” – napisane przez Zofię Stanecką. To pełne uroku opowieści o pewnym małym królewiczu, idealne dla przedszkolaków – do wspólnego czytania z rodzicami. W tekst wplecione są słowa-obrazki, które sprawiają, że nawet bardzo młody czytelnik może włączyć się w lekturę i podpowiadać mamie lub tacie, o czym mowa w kolejnych zdaniach. Królewicz Lupi pod wieloma względami przypomina zwykłego małego chłopca – ma problem z wymawianiem głoski „r”, marzy o prawdziwym przyjacielu, czasem się nudzi i nie zawsze słucha swoich rodziców. W baśniowym bohaterze stworzonym przez Zofię Stanecką dziecko może odnaleźć dobrze znane emocje i pragnienia. Piękne, nastrojowe ilustracje Elżbiety Grozdew przeniosą małego i dużego czytelnika w kolorowy, pogodny świat. Ogromną zaletą książki jest jej więziotwórczy charakter – dziecko i rodzic czytają razem, przytuleni i zanurzeni w opowieści.

Wśród książkowych nagród, które można zdobyć w konkursie, znajdzie się także wyjątkowa publikacja „Bajetan uwielbia… ćwiczenia z myślenia” przygotowana przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Jej opracowaniem zajęła się Karolina Haka-Makowiecka, a ilustracjami – Agnieszka Antoniewicz oraz Marcin Bruchnalski. To aż 52 strony wciągających łamigłówek i zagadek logicznych przygotowanych przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Zadania mają różny stopień trudności i są dostosowane do umiejętności dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Znaleźć w niej można liczne labirynty, ćwiczenia wymagające dodawania i znajdowania ciągów logicznych, zagadki angażujące wyobraźnię przestrzenną i mnóstwo innych aktywności, które zmieniają matematykę we wspaniałą zabawę. Książka dostarczy dziecku mnóstwo rozrywki, a jednocześnie pomoże ćwiczyć skupienie, spostrzegawczość i biegłość w rachunkach.

W naszej zabawie można też wygrać „Zaczarowane obrazki” z nowej serii „Lubię czytać ze strzałką”. Książeczka ułatwia naukę i doskonalenie czytania. Zawarte w niej znakomite, pełne humoru wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ilustracje wybitnych polskich ilustratorów i ilustratorek stanowią punkt wyjścia do wspaniałej zabawy z czytaniem. Dziecko wykonuje rozmaite aktywności i uczy się czytać z wykorzystaniem kartonowej strzałki.

Wspaniałym prezentem mogą okazać się także „KsiążkoGry” – „Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem”, „Kopnięte Królestwo. Zabawy z matematyką i językiem polskim”, „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” oraz „Wyszukanka Łośka Tośka. Ćwiczenia dla oka ręki i głowy”. Są to bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, bajeczkami matematycznymi, wierszykami, zgadywankami oraz ćwiczeniami logicznymi i językowymi, stymulującymi rozwój dzieci. Każda z nich zawiera dodatkowo grę planszową lub kartonikową. Za książkami stoją najbardziej znani i lubiani pisarze, twórcy Świerszczyka – Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka. Książeczki zostały zilustrowane przez mistrzów ilustracji dziecięcej – Agnieszkę Antoniewicz, Ewę Poklewską-Koziełło, Anitę Graboś i Piotra Nagina. Autorem gier dołączonych do poszczególnych tytułów jest natomiast Filip Haka.

Każde dziecko uwielbia oglądać bajki. „Aladyn”, „Panda i banda” czy może „Kraina cudów”? Na najnowsze baśnie i premierowe animacje zaprasza Cinema 3D w Świdnicy. Świdnickie kino dla najmłodszych widzów w ramach konkursu przygotowało aż 6 biletów na wybrane seanse.

Aby wziąć udział w zabawie należy przysłać na adres [email protected] fotografię – przedstawiającą jak wspólnie z pociechami spędzacie czas wolny. Mail zatytułowany „Dzień Dziecka” powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (osoby pełnoletniej) oraz zgodę na publikację – zdjęć, wizerunku dziecka i danych osobowych, które pojawią się w ogłoszeniu o rozstrzygnięciu konkursu na portalu Świdnica24. Na fotografie czekamy do 30 maja do godz. 10.00, wtedy też nastąpi rozwiązanie konkursu. O wygranej powiadomimy Was telefonicznie. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykułSpotkanie z bractwem rycerskim i animatorkami „Lata na podwórku” [FOTO]
Następny artykułSeniorzy opanowali scenę teatru [FOTO]