Strona główna Wydarzenia Świdnica „Świdnica na rowery” już w niedzielę

„Świdnica na rowery” już w niedzielę

3

Prawie 1300 osób zadeklarowało udział w miejskim rajdzie rowerowym, który w najbliższą niedzielę wystartuje spod bosmanatu nad zalewem Witoszówka i zakończy się piknikiem na terenie OSiR.

Internetowe zapisy na udział w rowerowej imprezie zakończyły się kilka dni temu. – Do soboty, 11 maja w wieży ratuszowej, w godzinach od 10.00 do 18.00, pierwsze 1000 osób, które zapisały się na wydarzenie, będzie mogło odebrać opaski startowe koloru zielonego uprawniające do otrzymania pamiątkowej koszulki, poczęstunku i losowania nagród. Pozostali uczestnicy zgłoszeni poprzez formularz również otrzymają opaski, jednak koloru niebieskiego, które uprawniać będą do poczęstunku oraz do wzięcia udziału w losowaniu nagród – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Osoby, które nie zdążą odebrać opasek w wieży ratuszowej będą mogły tego dokonać przed rozpoczęciem imprezy.

Rajd rowerowy wystartuje 12 maja o godzinie 10.00 spod bosmanatu nad zalewem Witoszówka. Tegoroczna trasa rajdu wynosi około 8,5 kilometra. Meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, policja oraz straż miejska.

W programie pikniku przewidziano m.in. pokazy rowerowego freestylu, pokazy fitness, trening funkcjonalny, znakowanie rowerów przez Policję, miasteczko rowerowe dla dzieci, dmuchańce, poczęstunek dla uczestników (ogródek owocowo – warzywny) oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNikt nie chce remontować basenu letniego
Następny artykułŚwidnickie trio „La chanson” w Biberach