Strona główna 0_Slider Nikt nie chce remontować basenu letniego

Nikt nie chce remontować basenu letniego

3

Najpierw z powodu problemów z dokumentacją przetargową, później z uwagi na zbyt wygórowaną cenę zaproponowaną przez wykonawcę, a teraz przez zupełny brak ofert – po raz trzeci unieważnione zostało zamówienie na modernizację basenowego kompleksu przy ulicy Śląskiej. Tym samym wyczekiwany remont nie rozpocznie się we wrześniu, jak dotychczas planowano.

Dziś unieważniony został przetarg na remont i modernizację basenu letniego w systemie „zaprojektuj i zbuduj” z powodu niewpłynięcia w wymaganym terminie żadnej oferty – potwierdza Witold Tomkiewicz, rzecznik Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Było to już trzecie podejście do remontu kąpieliska, które tak jak dwa poprzednie nie doczekało się rozstrzygnięcia.

Podczas pierwszej próby wyłonienia wykonawcy prac, przeprowadzonej na przełomie 2017 i 2018 roku, do przetargu zgłoszono aż 176 pytań dotyczących przygotowanego przez biuro Archiprojekt Włodzimierza Banasia projektu przebudowy. Ostatecznie dokumentacja stworzona za 116 tys. złotych trafiła do kosza, a przygotowaniem nowych założeń do inwestycji zajęli się sami pracownicy ŚPWiK.

W październiku 2018 roku, w ramach drugiego przetargu do świdnickiej spółki wodociągowej wypłynęła tylko jedna oferta opiewająca na blisko 39,7 mln złotych. Było to o ponad 17 milionów więcej, niż planowano wydać na modernizację. – Taka kwota nie wchodzi w rachubę – twierdził wówczas prezes ŚPWiK, Jacek Sochacki.

Czy pomimo kolejnych problemów basen letni doczeka się wyczekiwanej przebudowy? – Kolejny przetarg w oparciu o dotychczasowe materiały zostanie ogłoszony niezwłocznie – zapewnia Tomkiewicz. Tymczasem wiadomo już, że kąpielisko będzie czynne podczas tegorocznego sezonu letniego. Na obsługę basenu zarezerwowano w budżecie miasta blisko 351 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułLeżał martwy za szpitalem. Są wstępne wyniki sekcji zwłok
Następny artykuł„Świdnica na rowery” już w niedzielę