Strona główna Wydarzenia Świdnica Sukces zbiórki podczas rodzinnego festynu. Ponad 13 tysięcy dla PSONI!

Sukces zbiórki podczas rodzinnego festynu. Ponad 13 tysięcy dla PSONI!

0

Szczytny cel, piękna pogoda i moc atrakcji przyciągnęły w niedzielę tłumy świdniczan nad zalew Witoszówka. Uczestnicy rodzinnego festynu hojnie wsparli prowadzoną podczas imprezy zbiórkę na rozbudowę i remont placówek dla osób niepełnosprawnych w Świdnicy i powiecie świdnickim.

Festyn rodzinno-sportowy odbył się ramach ubiegłotygodniowych Dni Papieskich. Wokół bosmanatu stanęły dmuchańce dla dzieci, miasteczka sportowe LZS i TKKF Licznikowiec z grami i zabawami, punkty badań medycznych oraz przygotowana przez świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną strefa gastronomiczna z ciepłymi posiłkami, ciastem, słodyczami.

W poniedziałek przyszła pora na podsumowanie charytatywnej zbiórki. – Podczas festynu udało się zebrać 13 405,00 zł na rozbudowę i remont placówek PSONI koło w Świdnicy – mówi Dorota Imioła ze stowarzyszenia. Za udział w akcji i jej wsparcie świdnickie PSONI przekazało podziękowania prezydent Beacie Moskal-Słaniewskiej, radnemu Wiesławowi Żurkowi, dyrektorowi Janowi Czałkiewiczowi i pracownikom OSiR, Stanisławowi Gabrysiowi z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, Zbigniewowi Krzyżaniak z Bono Catering, Dorocie Trajder z Intermarche, Paulinie Krakowskiej z Bar Gar, właścicielom Restauracji „Wołowina”, piekarni Ciarkowscy, właścicielom piekarni WIKO z Mysłakowa, restauracji Kryształowa, restauracji Fado oraz motocyklistom z Angry Wolf FG Wałbrzych. – Szczególne podziękowania dla pracowników PSONI – ŚDS, OREW, WTZ oraz rodziców/opiekunów za wspaniałe ciasta i zaangażowanie w trakcie imprezy – podkreśla Imioła.

/mn/

Poprzedni artykułZmarł Edmund Nawrocki
Następny artykułO krok od połączenia brzegów jeziora Bystrzyckiego [FOTO/VIDEO]