Strona główna 0_Slider Sportowe zmagania małych wojowników!

Sportowe zmagania małych wojowników! [FOTO]

0

Świdnickie lodowisko znalazło się w niedzielę, 26 maja w samym centrum polskiego judo. Od samego rana odbywała się druga z czterech zaplanowanych na ten rok edycji Super Ligi Judo. To prestiżowa impreza dla młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, która zgromadziła na starcie około 800 zawodników i zawodniczek z Polski, a także spoza granic naszego kraju!

Od wielu lat ambasadorem Super Ligi Judo jest znakomity polski zawodnik, Rafał Kubacki. Pochodzący z Wrocławia judoka jest siedemnastokrotnym mistrzem Polski, mistrzem Europy i dwukrotnym mistrzem świata. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z młodymi fighterami. Super Liga Judo to unikalny system rozgrywek judo dla dzieci i młodzieży, który już od 4 lat wpisany jest w sportowy kalendarz Dolnego Śląska. Składa się z czterech turniejów organizowanych od marca do listopada w różnych miastach. Połączony jest z wieloletnim programem treningowym, wspieranym przez kadrę trenerską, psychologów i fizjoterapeutów sportowych. Celem Super Ligi Judo jest integracja całego środowiska judo – zawodników, trenerów oraz rodzin i sympatyków tego sportu, dopingujących młodych zawodników podczas walk na tatami.

Na starcie sportowej rywalizacji stanęło około 800 młodych sportowców z ponad 30 polskich i zagranicznych klubów. Zmagania toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych: U-10, U-12, U-14, U-16 i U-18. – Z turnieju każdy zawodnik wynosi nowe doświadczenia i naukę przekazywaną przez legendę polskiego judo. Dla zaawansowanych judoków jest to sprawdzian umiejętności przed zbliżającymi się w sezonie mistrzostwami, zaś dla najmłodszych pierwsze doświadczenia związane z udziałem w profesjonalnym turnieju. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa oraz wspólna integracja zawodników i sympatyków judo. Z każdą edycją na turniejach pojawia się coraz więcej kibiców, którzy tworzą wspaniałą, sportową atmosferę. To najlepszy dowód na to, że w Polsce judo staje się coraz popularniejsze – mówi Michał Zamęcki, założyciel i szkoleniowiec w klubie sportowym Judo Tigers oraz organizator Super Ligi Judo.

Kolejne turnieje w ramach Super Ligi Judo odbędą się kolejno w Sobótce (13 października) oraz Oleśnicy (17 listopada). Patronem medialnym zawodów był portal Swidnica24.pl.

/MDvR/