Strona główna 112 Sportowa rywalizacja i zabawa służb mundurowych

Sportowa rywalizacja i zabawa służb mundurowych

0

W minioną sobotę na terenie OSiR-u w Strzegomiu został rozegrany IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy. W meczach piłki nożnej udział wzięło łącznie 5 drużyn reprezentujących władze samorządowe oraz służby mundurowe. A dla najmłodszych zorganizowano festyn z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.


Zwycięską drużyną IX edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy okazała się ekipa reprezentująca Starostwa Powiatowego w Świdnicy.  Drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Trzecie – funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu,
czwarte funkcjonariusze Wydziału Konwojowego z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, piąte drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Na dzieci, które tego dnia przyszły z rodzicami świętować swój dzień, czekała moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Z bliska można było zobaczyć sprzęt i pojazdy, które na co dzień są wykorzystywane w pracy policjantów, każdy mógł zasiąść w policyjnym radiowozie czy  motocyklu.

Swoje wyposażenie  zaprezentowali także druhowie z OSP Strzegom oraz członkowie Stowarzyszenia GRH Pancerni Strzegom i Muzeum Sprzętu Militarnego Strzegom.

Maskotką festynu okazał się policyjny pies, który zaprezentował swoje   umiejętności.

Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się również dmuchane zamki oraz malowanie twarzy, a także mnóstwo zabaw i konkursów m.in. biegi dziecięce na strzegomskiej bieżni lekkoatletycznej, których organizatorem była społeczność biegowa – Strzegomska Dwunastka.

Po zakończeniu zmagań piłkarskich nagrody dla sportowców wręczali Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy  podinsp. Andrzej Dobies, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Świdnicy Dariusz Misiura oraz z-ca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski.

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Świdnicy. Wsparcia w organizacji udzieliły również władze Strzegomia udostępniając obiekty sportowe.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułZnane wyniki z 99,25% komisji. Przewaga PiS powiększa się
Następny artykułSportowe zmagania małych wojowników! [FOTO]