Strona główna 0_Slider Rozśpiewani seniorzy podbili kolejną świdnicką scenę

Rozśpiewani seniorzy podbili kolejną świdnicką scenę [FOTO]

0

Radość, śpiew, taniec i zabawa królowały na Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Świdnicy. Podczas dziewiątej edycji wydarzenia seniorzy udowodnili, że mają w sobie niezmierzone pokłady pozytywnej energii i ogromny apetyt na życie.

Jak co roku seniorzy musieli zmierzyć się z nowym muzycznym tematem. Tym razem były to piosenki lat 70. W sali widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy swoje artystyczne talenty zaprezentowało w sumie dziewięć zespołów z całego regionu – Wałbrzycha, Bielawy, czy Nowej Rudy, a także goście z bardziej odległych Obornik Śląskich i Oleśnicy. Każdy z zespołów za występ został nagrodzony statuetką.

Występom przysłuchiwało się aż 370 gości, zapełniając całą salę. – Oprócz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pojawili się członkowie świdnickich klubów seniora, panie ze stowarzyszenia Amazonki, a także seniorzy „z miasta”, którzy szukali alternatywnego zajęcia w tę pogodę – opowiada Krystyna Lasek, prezes UTW w Świdnicy. Jak zaznacza, wszystkim uczestnikom towarzyszyły pozytywne emocje, zaś kolejne piosenki ilustrowane slajdami z lat 70. przywoływały wiele wspomnień.

Imprezę z humorem poprowadzili konferansjerzy – Jolanta Misztalska i Piotr Bolek, zaś o oprawę przeglądu zadbał Jan Starek, kierownik zespołu „Jesienna gama”. Przegląd odbył się dzięki wsparciu prezydent Świdnicy.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRozpoczynają się Dni Papieskie
Następny artykułPonad 280 litrów krwi w pięć lat. Młodzi strzegomianie podsumowują efekty zbiórek