Strona główna 0_Slider Ratownicy medyczni z całej Polski rozpoczęli rywalizację

Ratownicy medyczni z całej Polski rozpoczęli rywalizację

3

19 zespołów z Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Krakowa, Szczecina, Legnicy Suwałk, Bielska-Białej, Rzeszowa, Warszawy, Ząbkowic Śląskich, Opola, Białej Podlaskiej i Wrocławia bierze udział w Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. Gospodarzem zmagań jest Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.

Drużyn jest 19, ale numerów zespołów 20. – 13-tki nie ma – z uśmiechem informowała Małgorzata Jurkowska, dyrektorka świdnickiego pogotowia, podczas otwarcia mistrzostw. Ty razem bazą zawodów jest hotel nad Jeziorem Bystrzyckim. Stąd ratownicy już w nocy wyjechali na pierwsze zadania do Sztolni Walimskich. Dzisiaj będą wykonywali zadania nad zalewem Witoszówka, w Zamku Grodno, w Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym oraz przy wieży ratuszowej w Świdnicy.

Powodzenia wszystkim uczestnikom życzyła Małgorzata Popławska, prezes Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego. Zupełnie inne życzenia przed startem złożył sędzia główny zawodów. – Sukcesy są ważne, ale nie bójcie się porażek. Nic tak nie uczy jak rozpamiętywanie porażki, a nauka jest przecież główną ideą naszych zawodów – podkreślał lekarz świdnickiego pogotowia Leszek Krata.

Otwarcie zawodów było okazją do podziękowania licznym patronom i sponsorom zawodów.

Mistrzostwa w Świdnicy są eliminacją do zmagań o randze ogólnopolskiej, które odbędą się  we wrześniu w Legnicy.

/asz/

Poprzedni artykułWróciła klątwa Orkanu…
Następny artykułBezpłatne badania w świebodzickim magistracie