Strona główna 0_Slider Rap i jazz w najlepszym wydaniu

Rap i jazz w najlepszym wydaniu [KONKURS]

0

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet- Jazz Rap Band jako jedyny w Polsce w sposób permanentny łączy pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów. Jaki jest efekt, będzie się można przekonać podczas koncertu w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych już 7 czerwca.


Zespół łączy na swoich koncertach kilka pokoleń słuchaczy w przystępny sposób pokazując młodym słuchaczom hip hopu elementy muzyki improwizowanej, a starszej publiczności rap podany w formie łamiącej stereotypy związane z tym gatunkiem. W ciągu 4 lat działalności zespół zagrał blisko 100 koncertów, w każdym miejscu spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. Zespół jest po wydaniu swojego drugiego, świetnie przyjętego albumu “Tego Chciałem”, który ukazał się nakładem wydawnictwa For Tune, a który (podobnie jak debiutancki “Będzie Dobrze”) entuzjastycznie komplementowali m.in. Michał Urbaniak, Vitold Rek i Adam Baruch.

Zespół dwa lata z rzędu (2015, 2016) z rzędu podwójnie zwyciężył w plebiscycie RadiaJazz.FM i magazynu JazzPress w kategoriach “polski jazzowy zespół roku” i “polska jazzowa płyta roku”. Dwa razy z rzędu wystąpił również na zaproszenie organizatorów na festiwalu Jazz nad Odrą, wzbudzając falę pozytywnego odbioru. Występował również na innych ważnych festiwalach m.in. Hip Hop Kemp, Tarnów Jazz Contest, Jazz Wolności, Hałda Jazz, Jazzonalia czy RCK PRO Jazz z gościnnym udziałem legendarnego Michała Urbaniaka.

W skład zespołu wchodzą czołowi polscy jazzmani młodego i średniego pokolenia: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz, Filip Mozul oraz raper i tekściarz Eskaubei. Na koncert zaprasza Arte Jazz Artur Janicki.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
7.06.2019, godz. 19.30 KLUB BOLKO Pl. Grunwaldzki 11, Świdnica
Bilet; 20 ,- (kultura dostępna)

KONKURS!

Na czytelników Swidnica24.pl czekają dwie podwójne wejściówki. Trafią do osób, które jako pierwsze prawidłowo odpowiedzą na pytanie:

Po raz który organizowane są Noce Jazzowe?

Odpowiedzi proszę przesyłać na adres [email protected] do 2 czerwca 2019 roku, wpisując w temacie JAZZ, w treści odpowiedź, imię i nazwisko, numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska na portalu Swidnica24.pl w razie wygranej.

/opr. na podstawie materiałów organizatora/