Strona główna 0_Slider Proboszcz ze Stanowic znowu szokuje komentarzami. Jest oświadczenie kurii

Proboszcz ze Stanowic znowu szokuje komentarzami. Jest oświadczenie kurii

50

Nie milkną komentarze w sprawie dokumentu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, poświęconemu ofiarom księży pedofilów. Głos w dyskusji zabrał też ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii w Stanowicach, już wcześniej znany z kontrowersyjnych komentarzy. Tym razem, nie przebierając w słowach, postanowił wypomnieć autorowi filmu, politykom i innym dyskutującym, że problem pedofilii nie dotyczy wyłącznie duchownych. Po rozmowie z biskupem świdnickim przeprosił za swoje wypowiedzi.

Przypomnijmy, dwugodzinny dokument Tomasza Sekielskiego obnaża działania Kościoła katolickiego, pokazując przykłady ukrywania księży pedofilów, przyzwalanie na kontynuację praktyk duszpasterskich i kontaktów z dziećmi mimo zakazów sądowych, a także bezduszne podejście do ofiar księży pedofilów.

Poprawcie mnie bo nie oglądałem ale… Sekielski z problemu na „ogromną skalę” w KK pokazał 5 przypadków: nieżyjących współpracowników SB, wydalonych z kapłaństwa, pedofila, który odbył karę zasądzoną przez sąd, kapelana Bożyszcza IIIRP Bolka i gdańskiego przyjaciela oligarchów? – pytał proboszcz za pośrednictwem portalu społecznościowego. Na sugestię obejrzenia dokumentu, dzięki czemu zrozumie cel jego postania, stwierdził: – O co niby chodzi? O ratowanie dzieci? O wskazanie problemu? O dochodzenie prawdy? Czy może o rzyganie na Kościół, którego się nienawidzi?

Widziałeś film Sekielskiego o pedofilii wśród adwokatów, nauczycieli, lekarzy czy użytkowników Twittera? – pytał dalej jednego z komentujących. – Jako kobieta jest pani potencjalną prostytutką. Kapłanów w Polsce jest 40 tys. Kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE, ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpływ – napisał podczas kolejnej wymiany zdań. – KARAĆ PEDOFILÓW WSZYSTKICH. Mówić o pedofilach w sutannie czy bez! nie wolno w kółko gadać pedofilia tylko w Kościele BO TO ZWYCZAJNIE NIEPRAWDA! Gdzie tu obrona pedofilii!? – podkreślił duchowny ze Stanowic. – Dziś walczą z pedofilią Sekielski, Morozowski, Kopacz, Schetyna i Biedroń… promując pederastię, aborcję, upadek sztuki i moralności. Chodzą w pochodach dla zboczeńców a przechodząc koło kościoła głośno krzyczą no pasaran! Żałosne to i tyle! – dodał.

Już wcześniej ks. Sławomir Marek zasłynął kontrowersyjnymi komentarzami dotyczącymi m.in. śmierci Stephena Hawkinga. Stwierdził wówczas, że „ów odrzucił istnienie Boga… więc w ramach wyboru swego świadomego i jak utrzymują niektórzy genialnego umysłu… podjął decyzję o życiu w piekle”. Krytycznie odniósł się także do świeckiego pogrzebu Kory, czym wywołał internetową awanturę.

Zwróciliśmy się do świdnickiej kurii z pytaniem o komentarz biskupa Ignacego Deca do wypowiedzi proboszcza ze Stanowic i ewentualnych działań w tej sprawie. – Z związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji – stwierdził rzecznik prasowy diecezji świdnickiej, ks. dr Daniel Marcinkiewicz.

Michał Nadolski
[email protected]

zdjęcie główne: fot. UM Strzegom

Poprzedni artykułParada i przegląd artystyczny seniorów
Następny artykułDorzucili kolejne pieniądze do utrzymania Parku Centralnego [FOTO]