Strona główna 0_Slider Dorzucili kolejne pieniądze do utrzymania Parku Centralnego

Dorzucili kolejne pieniądze do utrzymania Parku Centralnego [FOTO]

5

Wciąż  nie wiadomo, czy rewitalizacja Parku Centralnego została zakończona, pewne są jednak kolejne wydatki. Miasto zawarło odrębną umowę na wykaszanie brzegów cieków wodnych.

Według zapowiedzi z 2016 roku, gruntowne odnowienie 12 hektarowego parku miało kosztować ok. 11 milionów złotych. Ostatnia, podawana przez miasto kwota to prawie 19 milionów złotych. Nie znalazły się w niej dodatkowe środki wydane  w tym roku: na utwardzenie alejek  – 100 tysięcy złotych oraz blisko 12 tysięcy złotych na na wykonanie “robót serwisowych na obiektach trzech fontann, zlokalizowanych w Parku Centralnym”. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec.

Mimo że niedawno miasto podpisało umowę na utrzymanie terenów zielonych, obejmującą trzy lata, na ponad 10 milionów złotych, nie ujęto w niej części terenów zielonych właśnie w Parku Centralnym. Uwadze „umknęły” nabrzeża cieków wodnych.

19 kwietnia 2019 roku została zawarta na pięć miesięcy dodatkowa umowa na wykaszanie traw i chwastów na skarpach nad zalewem Witoszówka, nad potokiem Witoszówka i w Parku Centralnym. Zadanie opiewa na 9 850 złotych.

Nadal czekamy na informację z Urzędu Miejskiego, czy rewitalizacja już się zakończyła.

/asz/
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułProboszcz ze Stanowic znowu szokuje komentarzami. Jest oświadczenie kurii
Następny artykułSprawdzili, gdzie jest najwięcej alimenciarzy. Jak wypadła Świdnica?