Strona główna 0_Slider Problemy z wodą jeszcze kilka godzin

Problemy z wodą jeszcze kilka godzin [Aktualizacja]

6

Pracownikom ŚPWiK nie udało się jeszcze usunąć awarii magistrali przy ul. Przemysłowej. Nadal nie będzie wody w części Osiedla Zarzecze, problemy mogą mieć także mieszkańcy ostatnich pięter budynków na Osiedlu Młodych, osiedlu Zawiszów i w śródmieściu.

 

Awaria jest bardzo poważna – usłyszeliśmy w pogotowiu wodnym ŚPWiK. Najbardziej optymistyczna wersja zakłada usunięcie wycieku dzisiaj do południa, ale pewności, czy faktycznie się uda, nie ma żadnej.

W znacznej części miasta nadal ciśnienie wody będzie bardzo niskie. Wody nie ma na ulicach Kilińskiego, Skargi i Rolniczej. W godzinach porannych ma tutaj dotrzeć beczkowóz, jednak nie będzie stał w jednym, wyznaczonym miejscu. Jak się dowiedzieliśmy w ŚPWiK, ma „krążyć” między ulicami.

Aktualizacja:

Beczkowóz będzie stawał na ulicach Kilińskiego i Rolniczej.
Służby ŚPWiK próbują uruchomić dostawę wody na osiedle Zarzecze z części magistrali przy ul. Przemysłowej. Jest jednak poważne utrudnienie. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, dostęp do zaworów został zaasfaltowany przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Przemysłowej.

Beczkowóz był rano na ul. Kilińskiego, teraz napełnia się, podjedzie na ul. Rolniczą, drugi do Pszenna. Bardzo powoli napełnia się wieża na ul. Prądzyńskiego i dlatego na osiedlu Młodych na wyższych kondygnacjach parametry dostarczanej wody są poniżej normy. Prosimy o cierpliwość, prace trwają, woda jest dostarczana do wszystkich odbiorców tylko z ZUW Bokserska, a w dni wolne pobór jest większy – informowało o 9.30 ŚPWiK.

Aktualizacja godz. 10.00: Woda powinna wrócić do kranów na Zarzeczu do g. 10.00-10.30. Ale cały czas miasto biedzie zasilane z jednego źródła. Prosimy o oszczędne gospodarowanie wodą i powstrzymanie się od zbędnego zużycia – apeluje ŚPWiK.

Aktualizacja godz. 12.00: Woda jest już na Zarzeczu, pracujemy jednak w trybie awaryjnym z wyłączonym ZUW Pszenno – informuje ŚPWiK.

/red./
Zdjęcia Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułAwaria w Świdnicy. Gdzie woda wróci, gdzie podstawią beczkowozy?
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]