Strona główna 0_Slider Awaria w Świdnicy. Gdzie woda wróci, gdzie podstawią beczkowozy?

Awaria w Świdnicy. Gdzie woda wróci, gdzie podstawią beczkowozy?

5

Pracownicy ŚPWiK ustalili już, gdzie doszło do uszkodzenia magistrali wodnej, zasilającej niemal połowę Świdnicy. Sytuacje ratuje przełączenie do innej części wodociągu, ale woda dzisiaj nie wróci do wszystkich mieszkań.

Awaria nastąpiła na odgałęzieniu wodociągu z ulicy Szarych Szeregów w Przemysłową. Dzięki uruchomieniu dodatkowej pompy znaczna część domów, gdzie nie było wody, będzie zasilana dostawami z ulicy Bokserskiej, ale nie wszędzie woda dzisiaj pojawi się w kranach – mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik ŚPWiK. Zasilania nie uda się przywrócić na ulicach Kilińskiego, Piotra Skargi i Rolniczej. Tam jeszcze dzisiaj zostaną podstawione beczkowozy z wodą zdatną do picia po przegotowaniu.

W pozostałej części Zarzecza, na Zawiszowie i w śródmieściu woda wkrótce powinna pojawić się w kranach. Możliwe będzie jednak słabe ciśnienie.

Problem z wodą maja także mieszkańcy Osiedla Młodych. – Wieża ciśnień powoli się napełnia, ale to jeszcze trochę potrwa. Trudno w tej chwili określić, kiedy woda znów pojawi się w kranach – tłumaczy rzecznik ŚPWiK i prosi o cierpliwość.

Kiedy awarię uda się usunąć, jeszcze nie wiadomo.

Poprzedni artykułNie ma wody na osiedlach Zarzecze i Zawiszów oraz w części śródmieścia
Następny artykułProblemy z wodą jeszcze kilka godzin [Aktualizacja]